Мінфін наказом від 21.07.2021 р. № 408 вніс зміни до Методичних рекомендацій по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку.
Документ містить низку новацій, серед яких:
1. Підприємства, які складають фінзвітність за МСФЗ, можуть застосовувати норми Методичних рекомендацій № 356, якщо вони не суперечать МСФЗ.
2. Регістри бухобліку можна складати у паперовій або в електронній формі та вони повинні мати обов'язкові реквізити.
3. Регістри бухобліку (журнали, відомості, таблиці аналітичних даних, аркуші-розшифровки тощо) за всіма господарськими операціями заповнюють в гривнях і копійках, а регістри, що, крім того, ведуться окремо за операціями в іноземних валютах, - у відповідних вимірниках іноземної валюти.
4. Підприємства, враховуючи особливості своєї діяльності і технології обробки облікових даних, можуть додатково розробляти власні облікові регістри, які мають містити обов'язкові реквізити, та затверджувати їх у розпорядчому документі про організацію бухобліку.
5. Якщо вносяться зміни до Плану рахунків та Інструкцію про його застосування № 291, підприємство за потреби приводить у відповідність до таких змін свої облікові регістри.
6. Затверждені нові редакції таких форм, як:
- журнали із 1-го по 7-ий;
- відомість № 8 позабалансового обліку;
- аркуш-розшифровка за дебетом рахунку;
- бухгалтерська довідка до Журналу;
- головна книга;
- реєстр депонованої заробітної плати.
Також в порядки заповнення облікових регістрів внесені точкові зміни та уточнення.
Маєте питання щодо бухобліку? Відповіді знайдете в системі LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Більше переваг дізнайтеся за посиланням.
Як отримати знижку 30% на цифрове рішення LIGA360: Бухгалтер? Заповніть форму на сайті.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.