Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Із 1 вересня планують змінити порядок призначення допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для ФОПів, безробітних, студенток і поліцейських

Реклама

Мінсоцполітики оприлюднило для обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми". Йдеться про внесення змін до Порядку № 1751 в частині порядку отримання жінками, які не застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

До числа указаних жінок належать згідно з Порядком № 1751 вагітні жінки (у тому числі неповнолітні) з числа:

- військовослужбовців Збройних Сил, Держприкордонслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, Держспецтрансслужби, Держспецзв'язку та із числа поліцейських, осіб начальницького і рядового складу органів та підрозділів служби цивільного захисту, Державної кримінально-виконавчої служби;

- звільнених з роботи у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи та організації незалежно від форми власності за умови, що вагітна жінка була звільнена з роботи не раніше ніж за шість місяців до набуття права на одержання допомоги;

- зареєстрованих в центрі зайнятості як безробітні;

- аспіранток, докторанток, клінічних ординаторів, студенток закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;

- непрацюючих жінок;

- жінок, зареєстрованих як суб'єкти підприємницької діяльності, які не беруть участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Для них проектом акта пропонується із 01.09.2021 р. проводити призначення допомоги на підставі інформації про сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Простіше кажучи, у разі прийняття і набрання чинності цією постановою, для призначення допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами указаними жінками подається видана лікувально-профілактичним закладом довідка встановленого зразка, а з 1 вересня 2021 р. - інформація про номер запису щодо сформованого медичного висновку про тимчасову непрацездатність у Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я.

Аналогічно про номер запису слід буде повідомляти з 1 вересня для проведення донарахування зазначеної допомоги у разі ускладнених пологів.

Маєте питання щодо розрахунку лікарняних та винагород? Відповіді знайдете в системі LIGA360:Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання "БУХГАЛТЕР&ЗАКОН" та "Інтербух". Більше про переваги дізнайтеся за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини