Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Обіг та виробництво пластикової продукції одноразового використання заборонять законом — Мінекономіки

Реклама

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський презентував концепцію обмеження обігу одноразових виробів із пластику на території України. Такі вироби забруднюють довкілля, стають причиною загибелі тварин, морських жителів і птахів. А при розкладі на мікропластик можуть навіть потрапляти у їжу для людей.

«Зрозуміло, що пластик - це зручно та дешево. Але людство дійшло до межі та опинилося перед цивілізаційним вибором “він або ми” - 1 до 1. Якщо ми приймаємо рішення боротися з сучасними викликами для довкілля, то мусимо свідомо та чітко розуміти, що в нас є два шляхи - це регуляція та формування екологічної свідомості українців. Впевнений, що кожен з нас зможе відмовитися від зайвого одноразового пластику та перейти на користування багаторазовими альтернативами чи eco friendly матеріалами», - відзначив Роман Абрамовський.

Розроблено драфт законопроекту про обмеження обігу та виробництва пластикової продукції одноразового використання. Він передбачає вже через рік після введення його в дію, заборону виробництва, ввезення на територію України та введення в обіг одноразових пластикових виробів, для яких вже є альтернативи. Зокрема, це:

- соломинки;

- столові прибори (виделки, ложки, ножі, ложки, палички, шпажки, мішалки для напоїв);

- посуд (тарілки, стакани тощо);

- палички для тримання повітряних куль та основа для них;

- гігієнічні ватні палички;

- ємності для їжі та напоїв (наприклад, контейнери);

- кришки від ємностей для напоїв;

- ємності для їжі та напоїв зі вспіненого пінополістиролу. При нагріванні цей матеріал виділяє отруйні канцерогенні речовини, що впливають на респіраторні, репродуктивні та нервові функції людини;

- вироби з оксобіорозкладного пластику. Оксорозкладний пластик містить домішки, що пришвидшують розпад на мікропластик, який потрапляє в довкілля та воду.

Також пропонується запровадити маркування для деяких виробів, що містять пластик, але поки що не можуть попасти під обмеження. Зокрема, для:

- вологих серветок, у тому числі побутових та для особистого догляду;

- засобів особистої жіночої гігієни;

- підгузок;

- тютюнових виробів з фільтрами.

Нове маркування буде нагадувати споживачам, що така продукція має негативний вплив на довкілля.

Якими будуть наступні рішення влади? Користуйтеся екосистемою LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів та інших нормативно-правових актів, що можуть вплинути на ваш бізнес та ведення обліку. Замовити прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини