Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Робота за графіком, періодичні виплати, надання інструментів – коли податківці визнають ЦПД трудовими відносинами

Реклама

Пресслужба Державної податкової служби України констатує, що для мінімізації витрат на оподаткування оплати праці платники податків часто підмінюють трудові договори з найманими працівниками цивільними договорами про надання послуг. За наявною у ДПС інформацією, лише за червень 2021 року платниками податків прозвітовано про 210 тис. осіб, які виконували роботи (надавали послуги) за договорами цивільно-правового характеру.

У ДПС звертають увагу, що чинним законодавством чітко розмежовано випадки, в яких можливе оформлення відносин цивільними договорами про надання послуг, а коли виключно трудовими.

При проведенні перевірок органами ДПС відносини будуть визнаватися трудовими за наявності однієї з таких ознак:

  • робота виконується відповідно до вказівок і під контролем роботодавця, а працівник інтегрований в його організаційну структуру;

  • робота виконується відповідно до визначеного роботодавцем графіку;

  • робота передбачає надання інструментів, матеріалів і механізмів стороною, яка замовила роботу;

  • періодична виплата винагороди працівникові;

  • надання працівнику щотижневих вихідних днів і щорічної відпустки;

  • оплата стороною, яка замовила проведення робіт, поїздок, що вживаються працівником для виконання роботи.

ДПС для упередження негативних наслідків для платників податків у подальшому просить уникати випадків підміни трудових договорів з найманими працівниками цивільними договорами про надання послуг. Також нагадують, що за використання праці неоформлених належним чином працівників законодавством передбачено фінансову та адміністративну відповідальність роботодавців.

Як рекрутеру перевірити інформацію про кандидата на роботу? LIGA360:HR-Менеджер звіряє дані з 19 реєстрів про всіх громадян України. Санкції, перебування в розшуку, корупційні діяння, судові справи - система вкаже, якщо особа згадується в цих реєстрах. Отримайте безкоштовний тест-драйв за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини