Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Із 10 грудня більше не буде безкоштовних пластикових пакетів – проект урядової постанови

Реклама

Мінекономіки оприлюднило для обговорення проект постанови КМУ, яка встановлює розмір мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети та набирає чинності з 10 грудня 2021 року.

Постанова розроблена на виконання Закону України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який передбачає, що розповсюдження пластикових пакетів здійснюється виключно на платній основі, а роздрібні ціни на пластикові пакети не можуть бути нижчими за мінімальні ціни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України. Ми вже писали про ці новації.

Проектом постанови передбачається встановити мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети у формі рукава, з дном та відкритою горловиною із стінками товщиною понад 50 мікрометрів у таких розмірах (гривень за один пакет з ПДВ):

- 2,0 - без ручок (без бокових складок);

- 2,50 - без ручок (з боковими складками); з ручками (без бокових складок);

- 3,0 - з ручками (з боковими складками).

Ці роздрібні ціни будуть мінімально допустимим рівнем цін на пластикові пакети (незалежно від ширини, довжини, глибини бокових складок, нанесеного маркування), який може застосовуватися суб'єктом господарювання, що здійснює розповсюдження пластикових пакетів.

Мінімальні роздрібні ціни будуть застосовуватися під час платного надання пластикових пакетів, призначених для пакування та/або транспортування товарів і продуктів кінцевим споживачам, в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг, в яких може здійснюватись розповсюдження пластикових пакетів.

Мінімальні роздрібні ціни не поширюються на:

- біорозкладні пластикові пакети;

- надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м'яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об'єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

На сьогодні ціни на пластикові пакети, які розповсюджуються в об'єктах роздрібної торгівлі України, коливаються від 1,0 до 3,99 грн за один пакет залежно від його розміру.

Не встигаєш за змінами законодавства? Автоматичні сповіщення у системі LIGA360 вирішать цю проблему. Не пропусти важливих нововведень.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини