Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи потрібно реєструвати в податковій облікову форму ФОПа-єдинника

28 вересня 2021, 13:30
652
0
Реклама

Для цілей оподаткування платники зобов'язані вести облік показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів - нагадують податківці.

Для приватних підприємців, які обрали загальну систему оподаткування, та самозайнятих осіб і надалі залишається обов'язок ведення обліку доходів і витрат за типовою формою (п. 177.10 ПКУ).

Типова форма затверджена наказом № 261.

А от фізоби - підприємці - платники єдиного податку І і ІІ груп та платники єдиного податку ІІІ групи, які не є платниками ПДВ, ведуть облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. Реєструвати її в органах ДПС непотрібно.

Облік доходів та витрат може вестися в паперовому та/або електронному вигляді.

Нагадаємо, що за неведення обліку доходів і витрат в паперовому та/або електронному вигляді фізична особа - підприємець на загальній системі оподаткування притягується до адміністративної відповідальності - попередження або накладення штрафу у розмірі від 51 до 136 грн (ст. 164-1 КУАП).

Докладніше про форму ведення обліку підприємцями читайте в матеріалі «Облік у ФОП: нова форма дохідно-витратної реєстрації» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух».

Де бухгалтеру знаходити відповіді на робочі питання? У системі LIGA360: Бухгалтер зібрано 1,4 тисячі алгоритмів дій та інструкцій. Придбайте систему прямо зараз та завжди майте роз'яснення експертів під рукою.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 104.08 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини