Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), перепишуть – Мінекономіки

Реклама

Мінекономіки пропонує обговорити проект постанови КМУ щодо внесення змін до додатку 3 до Постанови № 172, виклавши його в новій редакції. Йдеться про Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню).

Річ у тім, що за період дії Переліку назви товарів зазнали змін внаслідок прийняття низки законодавчих актів, тому потребують приведення у відповідність до законодавства такі терміни, як «продовольчі товари», «лікарські препарати та засоби» тощо. Також в окрему групу товарів, що не підлягають обміну (поверненню), необхідно виокремити тютюн і тютюнові вироби.

З урахуванням вимог сьогодення Перелік необхідно доповнити товарами, які не підлягають поверненню внаслідок своїх специфічних властивостей. Так, Перелік не містить у собі таких товарів, як рослини, кормові матеріали, насіння, садивний матеріал та тварини. Це створює фінансові труднощі для виробників рослин, ландшафтних дизайнерів, флористів-дизайнерів, а також продавців квіткових та зоо- магазинів. У більшості випадків такий товар, як зрізані квіти, букети не підлягає повторному продажу і підлягає утилізації. Не маючи юридичного підґрунтя для відмови споживачу в поверненні специфічних за своїми властивостями товарів всі ці суб'єкти ринку фактично беруть на себе збитки, пов'язані з розірванням договору купівлі-продажу.

За період дії Переліку змінився також підхід і до пакування товарів, більшість з яких упаковуються самим виробником в герметичну (вакуумну) упаковку, що відповідає вимогам санітарних правил та забезпечує збереження товарів. У разі, якщо товари, визначені у Переліку з позначкою «*», упаковані в упаковку, що забезпечує можливість продавцю встановити, що товар не був у вживанні, споживач матиме право повернути такий товар. Це надасть споживачу додаткове право на повернення товару, що не був у вживанні, а суб'єкту господарювання впевненість у тому, що такий товар буде реалізовано.

Оновлений Перелік за версією Мінекономіки повинен виглядати ось так:

1. Харчові продукти

2. Лікарські засоби

3. Ветеринарні препарати

4. Засоби особистої гігієни (зубні щітки, бритви для гоління та леза до них, помазки для гоління, розчіски, гребінці та щітки масажні, перуки)*

5. Фотоплівки, фотопластинки, фотопапір

6. Білизна спідня (бюстгальтери, труси, корсети, нічні сорочки, комбінації та спідниці спідні, пеньюари, підтяжки, підв'язки, майки, кальсони, купальні костюми)

7. Білизна постільна*

8. Парфуми та косметичні засоби*

9. Іграшки (м'які, гумові надувні)

10. Мундштуки (музичні), інструменти духові, сурдини та тростини (для інструментів духових), скрипічні підборіддя, гармоніки губні

11. Рукавички, вироби панчішно-шкарпеткові

12. Тканини, тюль, мереживо, стрічки, килими, килимові покриви та інші метражні вироби

13. Лінійний та листковий металопрокат, трубна продукція, пиломатеріали, погонажні (плінтус, лиштва тощо), плитні матеріали (деревноволокнисті та деревностружкові плити, фанера) і скло, нарізані або розкроєні під розмір, визначений покупцем (замовником)

14. Носії аудіо-, відео-інформації*

15. Друковані видання*

16. Товари для немовлят (пелюшки, соски, пляшечки для годування тощо)

17. Набори та інструменти манікюрні чи педикюрні*

18. Ювелірні вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння

19. Мийні засоби, пестициди, агрохімікати*

20. Тварини та рослини

21. Кормові матеріали, насіння, садивний матеріал*

22. Тютюн, тютюнові вироби, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, пристрої для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, мундштуки на сигари й сигарети та їхні частини, тощо

23. Хімічні джерела струму (окрім перезаряджувальних вторинних елементів (акумуляторів))*

24. Навушники*

Не витрачайте час на моніторинг законодавчих змін. Комплекс інформаційно-аналітичних продуктів LIGA360 надає доступ до актуальної бази законодавства та автоматично сповіщає про будь-які нововведення. Замовляйте тестовий доступ прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини