Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли можна безкоштовно лікуватися у приватній лікарні чи у лікаря-ФОПа – пояснення НСЗУ

Реклама

Пацієнти можуть отримати медичну допомогу у приватних медзакладах безоплатно. За це заплатить Національна служба здоров'я, якщо медичний заклад має договір з НСЗУ, інформує ця служба. Нині в країні 271 приватний медзаклад і понад 500 лікарів-ФОП мають договори з НСЗУ. Усі вони надають медпослуги безоплатно і в повному обсязі в межах пакетів, за якими вони уклали контракти.

Як отримати безоплатну медичну допомогу в приватному закладі? Там пацієнт може отримати як первинну, так і спеціалізовану медичну допомогу.

Пацієнт може укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром, який працює як ФОП або працює у приватному медзакладі. Щоб отримати медичну послугу у приватному закладі на спеціалізованому рівні безоплатно пацієнту потрібно отримати електронне направлення у сімейного лікаря, який також може працювати як ФОП чи у приватній лікарні. З електронним направленням пацієнт обирає приватний заклад, який надає потрібну йому медичну послугу і має договір з НСЗУ за цим пакетом.

Нині первинну медичну допомогу надають 228 приватних закладів та 528 лікарів-ФОП за договором з НСЗУ. А ось спеціалізовану медичну допомогу за договором з НСЗУ надають 87 приватних закладів та 13 лікарів-ФОП.

Які саме послуги приватний медичний заклад надає безоплатно - залежить від того, за якими пакетами медичних послуг він має контракт з Національною службою здоров'я. Приватні заклади мають з НСЗУ угоди за такими напрямами:

- надання медичної допомоги дорослим та дітям в амбулаторних умовах - 57 закладів;

- пріоритетні амбулаторні послуги з раннього виявлення онкозахворювань - 55 медзакладів;

- вакцинація проти COVID-19 - 51 приватний медзаклад і 14 лікарів ФОП;

- хірургічні операції - 14;

- супровід та лікування пацієнтів з туберкульозом на первинному рівні - 5 приватних закладів та 5 лікарів - ФОП;

- послуги з реабілітації пацієнтів - 8;

- гемодіаліз - 7 заклади;

- діагностика, лікування та супровід осіб із із вірусом імунодефіциту людини (та підозрою на віл) - 2 заклади;

- ведення вагітності в амбулаторних умовах - 5;

- допомогу пацієнтам з онкологією - 6;

- медична допомога при інсульті - 2;

- лікування інфарктів - 2;

- стаціонарна медична допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, яка надавалася протягом квітня - травня 2021 р. - 1 заклад.

Які саме приватні заклади підписали договір з Національною службою здоров'я можна перевірити на сайті НСЗУ в розділі «Е-дані» на дашборді «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій».

Щоб іти в ногу з вимогами чинного законодавства, користуйтеся інформаційно-правовою системою ЛІГА:ЗАКОН. Вона допоможе відслідковувати зміни в законодавстві. Замовте доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідної вам інформації.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини