Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Фонд соцстраху пояснив випадки "скорочення" періоду е-лікарняних

Реклама

У Фонді соцстраху звертають увагу, що період непрацездатності працівника вказують у медвисновку та показують в е-лікарняному.

Але якщо до електронної системи охорони здоров'я надходить інший медвисновок і періоди непрацездатності перетинаються, то тривалість першого е-лікарняного може бути скорочена.

Тож 3 найчастіші причини скорочення:

1) коли новий медвисновок створений в межах одного випадку непрацездатності;

2) коли новий медвисновок не пов'язаний із попереднім, але засвідчує непрацездатність в межах тієї ж категорії;

3) коли новий медвисновок засвідчує початок іншого страхового випадку з іншої категорії причин непрацездатності.

Також е-лікарняний буде скорочено, якщо застрахованій особі встановлять групу інвалідності.

У 1-ому випадку на підставі нового медвисновку про тимчасову непрацездатність створюють продовжений е-лікарняний. Якщо періоди перетинаються, то первинний е-лікарняний переривається на даті, що передує створенню наступного е-лікарняного. Таким чином період непрацездатності з однієї причини оформлюють декількома е-лікарняними.

2-ий випадок тотожний першому, проте створюють не продовжений е-лікарняний, а формують первинний, але з іншого страхового випадку. Це відбудеться, наприклад, при отриманні травми у період лікування застуди (загальні захворювання та травми складають одну категорію).

Якщо під час перебування на лікарняному, наприклад по самоізоляції від COVID-19, працівнику відкриють е-лікарняний у зв'язку з хворобою, то такий лікарняний скоротить попередній відповідно до Правил скорочення періодів тимчасової непрацездатності у листках непрацездатності.

Переглядайте статтю "Декілька листків непрацездатності поспіль: як обчислити й оплатити лікарняні". Більше аналітики в LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Усі переваги дізнайтеся за посиланням.

Треба зважати, що е-лікарняні скорочують автоматично. Правила скорочення охоплюють всі можливі випадки перетинання причин непрацездатності і визначають їх пріоритет. Вони викладені в додатку до Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 р. № 1234.

Тому, коли період непрацездатності в новоствореному е-лікарняному повністю або частково перетинається із періодом в попередньому е-лікарняному іншої категорії, то він скоротить його, якщо має більший пріоритет відповідно до правил скорочення.

Якщо ж категорія нового е-лікарняного не скорочує категорію попереднього відповідно до правил скорочення, тоді новий е-лікарняний отримає статус "недійсний" та не буде відображений в особистих кабінетах працівника і роботодавця на вебпорталі ПФУ.

Коли строк дії такого "недійсного" е-лікарняного виявиться тривалішим, аніж період непрацездатності попереднього, то сформують новий е-лікарняний на ту кількість днів, що виходять за межі періоду непрацездатності в раніше створеному е-лікарняному.

Також читайте: статуси е-лікарняних та нові строки їх видачі діють із 01.10.2021 року.

Маєте питання щодо лікарняних? Відповіді знайдете в системі LIGA360: Бухгалтер. Більше переваг дізнайтеся за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини