Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд змінив правила міжрегіональних перевезень автомобільним транспортом під час карантину – постанова КМУ

Реклама

Як ви вже знаєте, уряд постановою від 20 жовтня 2021 р. № 1096 скоригував базовий акт щодо карантинних правил - Постанову № 1236. Зміни стосуються і такого дражливого питання як міжрегіональні перевезення автомобільним транспортом під час карантину. Водночас, як ви знаєте, уже з 21 жовтня набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень в умовах жовтого та червоного рівнів епіднебезпеки.

Як акцентує МОЗ, з набранням чинності постановою № 1096 (26.10.2021 р.) відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажирів. Стосуються правила регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях.

Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п'яти (без врахування дітей до 14 років). Водночас, дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім'ї.

Водночас, перевізник зобов'язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів:

- оформлений на порталі «Дія» або в однойменному додатку «жовтий» чи «зелений» міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;

- іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;

- документ про отримання однієї дози вакцини - форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;

- міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;

- негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.

Як і раніше, норма щодо наявності документу про щеплення або негативного результату тестування не поширюються на неповнолітніх.

Відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 КпАП. Йдеться про штраф від 17 000 до 34 000 гривень.

Більше інформації про те, як бізнесу попередити наслідки кризової ситуації вже сьогодні, отримуйте у системі LIGA360. Вона допомагає стежити за змінами в законодавстві об'єктивно оцінювати будь-яку ситуацію та приймати зважені рішення. Детальніше про переваги системи LIGA360 за поссиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини