Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Збільшення з 1 грудня компенсацій по догляду за потерпілими на виробництві і пенсій - ФСС і Мінцсоцполітики

Реклама

З 1 грудня 2021 року збільшено мінімальний розмір витрат на здійснення медичного і стороннього догляду за потерпілими на виробництві, які у повному обсязі компенсує Фонд соціального страхування України, інформує Фонд.

Виплати за цим напрямом збільшились у зв'язку із зростанням з 1 грудня 2021 року розміру мінімальної заробітної плати з 6000 грн до 6500 гривень.

Цей вид медико-соціальних послуг фінансується Фондом, аби забезпечити людину, яка набула інвалідності, необхідною допомогою - від щоденних візитів медичного персоналу для проведення процедур до сторонньої допомоги в побутових справах, як-от приготування та приймання їжі. Ці виплати здійснюються для осіб з інвалідністю, яким МСЕК визначена відповідна потреба, щомісячно.

Тож з 1 грудня для усіх потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які потребують догляду чи допомоги в побутовому обслуговуванні, розмір компенсацій витрат від ФССУ на ці медико-соціальні послуги щомісяця складає:

- спеціальний медичний догляд - сума витрат на місяць 6500 грн;

- постійний сторонній догляд - сума витрат на місяць 3250 грн;

- побутове обслуговування - сума витрат на місяць 1625 грн.

Зазначені виплати здійснюються у наступному місяці за попередній, тож підвищені виплати потерпілі на виробництві отримають у січні 2022 року за грудень 2021.

Своєю чергою, Міністерство соціальної політики України повідомило, що з 1 грудня 2021 року відбудеться перерахунок пенсії з двох підстав. По-перше, збільшиться розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з 1854 грн до 1934 грн. По-друге, зросте мінімальна заробітна плата до 6500 грн. Ми вже детально розглядали наслідки підвищення з 1 грудня розмірів мінзарплати та прожиткового мінімуму.

Як це вплине на пенсії? У Мінсоцполітики кажуть, що збільшиться на 200 грн з 2400 до 2600 грн мінімальна пенсія за віком для осіб старше 65 років, які мають повний стаж і не працюють. Збільшиться на 80 грн для інших пенсіонерів, які мають страховий стаж меншої тривалості та одержують пенсію в мінімальному розмірі і не працюють.

Збільшуються надбавка до пенсії за понаднормовий стаж; надбавки, підвищення до пенсій (зокрема ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги). Також збільшиться максимальний розмір пенсії.

Таким чином, у грудні 2021 року середній розмір пенсії складе 3980 грн.

Отримайте всі відповіді щодо бухгалтерського й кадрового обліку на ІТ-платформі LIGA360. Покрокові інструкції, експертні роз'яснення, свіжа аналітика. Подробиці за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини