Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли ФОП на загальній системі повинні встановлювати РРО

Реклама

Податківці пояснили, чи необхідно ФОП на загальній системі оподаткування застосовувати РРО та/або ПРРО.

Вони відсилають до п. 1 ст. 3 Закону про РРО, за яким суб'єкти господарювання у разі розрахункових операцй в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів.

Тому ФОП на загальній системі оподаткування при проведенні розрахункових операцій в готівковій та в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) повинні застосовувати РРО та/ або ПРРО.

Водночас постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336 затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі - Перелік).

В п. 2 Постанови № 1336 встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО та/або ПРРО буде обов'язковим:

- для форм та умов проведення діяльності, визначених у пп. 2, 3, 5, 6, 13, 14, 17, 22, 23, 27 Переліку - 500 тис. грн на один суб'єкт господарювання;

- пп. 4 і 7 Переліку - 250 тис. гривень на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг)).

Граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлений для форм і умов проведення діяльності, визначених у пп. 8 - 11, 15, 19, 21, 25, 26 Переліку.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 109.02 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Не пропусти важливих змін у Новому Році. Нові правила, закони чи реквізити для сплати податків - про все повідомить LIGA360. Тільки до 14 січня LIGA ZAKON дарує новорічні знижки на преміум-рішення. Деталі за посиланням.

Також читайте:

- ДПС зробила оголошення для ФОП - спрощенців щодо застосування РРО з 1 січня 2022 року;

- Податковий комітет пояснив застосування РРО при різних способах оплати за товар;

- у Мінфіні назвали випадки, коли платники єдиного податку другої-четвертої груп можуть не використовувати РРО/ПРРО;

- Мінфін оновив форми розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини