Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Коли ФОП на загальній системі повинні встановлювати РРО

Реклама

Податківці пояснили, чи необхідно ФОП на загальній системі оподаткування застосовувати РРО та/або ПРРО.

Вони відсилають до п. 1 ст. 3 Закону про РРО, за яким суб'єкти господарювання у разі розрахункових операцй в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів.

Тому ФОП на загальній системі оподаткування при проведенні розрахункових операцій в готівковій та в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) повинні застосовувати РРО та/ або ПРРО.

Водночас постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336 затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі - Перелік).

В п. 2 Постанови № 1336 встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО та/або ПРРО буде обов'язковим:

- для форм та умов проведення діяльності, визначених у пп. 2, 3, 5, 6, 13, 14, 17, 22, 23, 27 Переліку - 500 тис. грн на один суб'єкт господарювання;

- пп. 4 і 7 Переліку - 250 тис. гривень на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг)).

Граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не встановлений для форм і умов проведення діяльності, визначених у пп. 8 - 11, 15, 19, 21, 25, 26 Переліку.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 109.02 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Не пропусти важливих змін у Новому Році. Нові правила, закони чи реквізити для сплати податків - про все повідомить LIGA360. Тільки до 14 січня LIGA ZAKON дарує новорічні знижки на преміум-рішення. Деталі за посиланням.

Також читайте:

- ДПС зробила оголошення для ФОП - спрощенців щодо застосування РРО з 1 січня 2022 року;

- Податковий комітет пояснив застосування РРО при різних способах оплати за товар;

- у Мінфіні назвали випадки, коли платники єдиного податку другої-четвертої груп можуть не використовувати РРО/ПРРО;

- Мінфін оновив форми розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини