Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податкова амністія можлива для незадекларованих доходів самозайнятих осіб

Реклама

Податківці відповіли, чи може самозайнята особа подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію (далі - Декларація) та задекларувати кошти, отримані від госпдіяльності, які не були задекларовані у податковій декларації та з яких не були сплачені відповідні податки і збори.

В такому разі самозайняту особу також цікавить, чи будуть зазначені кошти під час документальної перевірки вважатися такими з яких сплачені усі податки та збори.

Скористатись одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи - резиденти, у т. ч. самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків (п. 3 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ).

Тому подати Декларацію можуть фізичні особі, у т.ч. самозайняті особи.

Якщо самозайнята особа має у власності кошти, отримані нею від госпдіяльності, але такі кошти не були задекларовані у податковій декларації, а також не були сплачені податки, встановлені податковим законодавством, то вона може задекларувати вказані кошти, подавши Декларацію та сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування за ставкою, визначеною п. 8 підрозділу 94 розділу ХХ ПКУ.

Сплата у повному обсязі суми збору звільняє декларанта від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, та від обов'язку нараховувати та сплачувати податки і збори щодо доходів, які стали джерелом одержання (набуття) активів, зазначених в Декларації (у межах складу і вартості активів, зазначених в Декларації як об'єкт і база для нарахування збору), що мали місце у будь-якому з податкових періодів до 1 січня 2021 року.

Тож під час документальної перевірки зазначені кошти будуть вважатися такими з яких сплачений ПДФО, єдиний податок, військовий збір.

Як підприємцю самостійно орієнтуватися в законодавстві? Усі роз'яснення доступні в системі LIGA360:Підприємець. А ще система миттєво направлятиме сповіщення про зміни законодавства. Деталі за посиланням.

Також ознайомтеся:

- податкова амністія зарплати "в конверті" не призводить до перевірок роботодавців - наголосили в ДПС;

- податкова служба розробляє порядок перевірок декларацій, поданих в рамках податкової амністії.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини