Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ змінив вимоги до операцій з використанням платіжних карток та фінмоніторингу щодо них

Реклама

Національний банк України інформує, що вдосконалив порядок здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів (далі - платіжні картки). Це сприятиме підвищенню рівня захисту прав держателів платіжних карток, а також посиленню контролю за дотриманням еквайрами правил платіжних систем і вимог законодавства. Такі зміни передбачені постановою Правління НБУ від 08 лютого 2022 року № 13, яка набрала чинності з 10 лютого 2022 року та внесла зміни до Положення про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням.

Так, регулятор зобов'язав постачальників платіжних послуг перед ініціюванням платіжної операції надавати держателям платіжних карток інформацію про порядок і умови її здійснення або доступ до такої інформації. Зокрема, йдеться про операції з переказу коштів, що здійснюються в кілька етапів, адже, якщо держатель не матиме інформації про те, як саме здійснюватиметься платіжна операція, це може спричинити його додаткові незаплановані витрати.

Крім того, Національний банк посилив вимоги до еквайрів у частині виконання ними правил платіжних систем та вимог законодавства у сфері фінмоніторингу під час здійснення операцій з використанням платіжних карток. Зокрема, передбачено те, що:

- внутрішньобанківські правила мають містити порядок взаємодії еквайра з торговцем та порядок здійснення еквайром моніторингу переказів, здійснених на користь торговця (не залежно від наявності договору з торговцем);

- договір еквайра з торговцем чи небанківською фінустановою, яка має ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та укладає договори з торговцями, метою яких є приймання коштів із використанням платіжних карток на користь таких торговців за участю еквайра, повинен обов'язково містити умови, які:

  • зобов'язують торговця чи небанківську фінустанову надавати еквайру інформацію, потрібну для виконання ним вимог законодавства у сфері фінмоніторингу;

  • визначають перелік і строки надання торговцем такої інформації;

  • передбачають інформування еквайра торговцем чи небанківською фінустановою про зміну видів діяльності торговця, які повідомлялися еквайру для призначення коду категорії торговця;

  • визначають відповідальність торговця чи небанківської фінансової установи за надання недостовірної інформації про види своєї діяльності;

  • надають еквайру право відмовитися від підтримання ділових відносин з торговцем чи небанківською фінустановою, яка не дотримується умов договору.

Безліч завдань бухгалтера - єдина ІТ-платформа LIGA360. Знаходьте та аналізуйте законодавство з бухгалтерського обліку, читайте аналітику, отримуйте алгоритми дій в щоденних ситуаціях. Заручіться підтримкою надійного партнера ЛІГА:ЗАКОН для розумних професійних рішень.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини