Запровадження обов'язкового використання електронних підписів на захищених носіях, так званих токенах, відбудеться 5 березня 2022 року. Саме тоді закінчується передбачений Постановою № 193 експериментальний проект щодо забезпечення можливості використання удосконалених електронних підписів і печаток, які базуються на кваліфікованих сертифікатах відкритих ключів.
Тому з 5 березня електронний документообіг з КЕП, зокрема і з ДПС, буде можливий лише при підписанні таким підписом з токена, як і вимагає п. 42-1.5 ПКУ та Закон України «Про електронні довірчі послуги»».
А електронні підписи, збережені на незахищених носіях, з 05.03.2022 р. можна використовувати лише тоді, коли законодавство дозволяє використання удосконалених електронних підписів. Приміром - для роботи з ПРРО (Вимоги № 149).
Своєю чергою в ДПС повідомили, що їхні інформаційно-комунікаційні системи здійснюють авторизацію, підписання та прийняття електронних документів таким чином:
Єдине вікно подання електронної звітності - приймає електроні документи, які підписані КЕП на захищених носіях та «хмарних» КЕП усіх авторизованих надавачів електронних довірчих послуг;
Електронний кабінет авторизує користувачів з використанням КЕП на захищених носіях та «хмарних» КЕП КНЕДП: ДІЯ, Приватбанк, Депозит Сайн, ЦСК Україна. Надає можливість підписання документів КЕП на захищених носіях та «хмарних» КЕП КНЕДП Приватбанк, Депозит Сайн, ЦСК Україна.
Більше деталей на тему «токенізації» - у нашій публікації.
Як бухгалтерам впоратися зі щоденним потоком інформації та змінами? Все потрібне є на ІТ-платформі LIGA360:Бухгалтер. Отримуйте сповіщення про зміни законодавства й статусів контрагентів, читайте актуальні професійні видання. Замовте LIGA360 прямо сьогодні, щоб бути впевненим у кожному рішенні.