Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Паперові лікарняні продовжать видавати до кінця 2022 року

Реклама

МОЗ наказом від 25.03.2022 р. № 522 внесло зміни до порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

По-перше, відтермінували із 1 травня 2022 року до 1 січня 2023 року повний перехід на е-лікарняні.

Тож паперові лікарняні будуть видавати до 1 січня 2023 року у випадках:

1) продовження та закриття листків непрацездатності, що були видані особам до 1 жовтня 2021 року;

2) спливу строку, протягом якого лікуючий лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я;

3) виникнення технічних проблем (помилок) щодо передачі даних між Електронним реєстром листків непрацездатності та Реєстром медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я, які призводять до неможливості сформувати електронний листок непрацездатності в Електронному реєстрі більше ніж протягом 7 днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність - до усунення таких проблем (помилок);

4) зупинення в умовах воєнного стану доступу користувачів електронної системи охорони здоров'я до центральної бази даних електронної системи охорони здоров'я.

По-друге, на період дії воєнного стану та протягом 3 місяців з дня його припинення або скасування:

- при відсутності у закладі охорони здоров'я бланків листків непрацездатності та неможливості їх отримувати дозволяють за рішенням керівника закладу охорони здоров'я видачу листків непрацездатності, роздрукованих на білому аркуші паперу за встановленою формою. При цьому у рядку, де вказується серія бланка, зазначається ЄДРПОУ закладу охорони здоров'я, а де номер бланка - порядковий номер запису у Журналі реєстрації листків непрацездатності.

- листок непрацездатності, виданий в такому порядку, вважають документом, який підтверджує факт тимчасової непрацездатності та прирівнюється до листка непрацездатності, виданого на бланку.

LIGA360 - надійне джерело інформації під час воєнного стану. Спеціальний блок з законодавчими змінами, аналітикою та роз?ясненнями від експертів, економічними новинами. Отримуйте свіжі дані щодня.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини