Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС роз’яснила дії бізнесу, чий офіс зруйновано, а первинку швидко вже не відновити

Реклама

При втраті, пошкодженні або достроковому знищенні первинних документів платник податків повинен у 5-денний строк з дня такої події письмово повідомити (із наданням оформлених відповідно до законодавства документів, підтверджуючих настання події, що призвела до такої втрати, пошкодження або дострокового знищення документів) орган ДПС за місцем обліку.

На відновлення втрачених документів відведено 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу ДПС.

Якщо платником податків надано повідомлення та неможливо провести перевірку платника податків у зв'язку з втратою, пошкодженням або достроковим знищенням платником податків документів, то строки проведення таких перевірок (крім перевірок, визначених ст. 200 ПКУ) переносять до дати відновлення та надання документів до перевірки в межах визначених строків, але на строк не більше ніж 120 днів.

У разі не відновлення документів, або їх повторної втрати, пошкодження чи дострокового знищення, що відбулися після використання платником податків права на їх відновлення, вважають, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності або на час виконання ним вимог митного, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Водночас тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (пп. 69.9 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

При встановленні фактів псування цінностей (на день встановлення таких фактів) в обсязі, визначеному керівником підприємства, обов'язково проводять інвентаризаціб активів та зобов'язань, що перебувають на балансі суб'єкта господарювання (п. 7 розділу I Положення про інвентаризацію активів та зобов'язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.2014 р. № 879).

При цьому підприємства, що знаходяться на тимчасово окупованій території та/або на території проведення АТО (або їх структурні підрозділи (відокремлене майно) перебувають на зазначених територіях), проводять інвентаризацію у випадках, обов'язкових для її проведення, тоді, коли стане можливим забезпечити безпечний та безперешкодний доступ уповноважених осіб до активів, первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку, в яких відображені зобов'язання та власний капітал цих підприємств.

Джерело: повідомлення ГУ ДПС у Вінницькій області.

Отримай якісну аналітику в умовах воєнного стану. Видання LIGA ZAKON надаються зі знижкою 10% при оплаті від 6 місяців. Інтербух, БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, ЮРИСТ&ЗАКОН, ВІСНИК МСФЗ - передплачуй видання прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини