Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За якою ставкою ПДВ оподатковують поставки по Україні та імпорт пального на період воєнного стану

Реклама

Тимчасово, на період воєнного, надзвичайного стану, операції з постачання на митній території України та імпорт в Україну бензинів моторних, важких дистилятів та скрапленого газу, які класифікують за кодами УКТ ЗЕД, визначеними пп. 215.3.4 ПКУ, на які згідно з п. 40 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено ставку акцизу у розмірі 0,00 євро за 1000 літрів, а також нафти або нафтопродуктів сирих, одержаних з бітумінозних порід (мінералів), що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД 2709 00 10 00 та 2709 00 90 00, оподатковують за ставкою ПДВ у розмірі 7%.

Це закріплено у п. 82 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Не відшкодовують з бюджету суми від'ємного значення, визначеного за відповідний звітний (податковий) період згідно з п. 200.1 ПКУ, до розрахунку якої включено суми податкового зобов'язання за операціями, які оподатковують за ставкою, встановленою в абзаці 1 п. 82 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ. Суми такого від'ємного значення, зараховують до складу податкового кредиту наступного звітного (податковий) періоду.

Тож, якщо у платника ПДВ, який упродовж звітного періоду здійснював операції з постачання такого пального та нафтопродуктів, та за результатами такого звітного періоду сума ПДВ, визначена у податковій декларації з ПДВ має від'ємне значення (сформована як за операціями з придбання на території України, так і при імпорті в Україну), то така сума ПДВ не може бути задекларована (ні в поточному звітному періоді, ні в наступних звітних періодах) до бюджетного відшкодування, у тому числі в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ чи іншого податку (не може бути задекларована у податковій декларації з ПДВ у рядках 20.1, 20.2, 20.2.1 та 20.2.2), а виключно зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду (відображається виключно у рядку 20.3 податкової декларації з ПДВ).

Джерело: повідомлення ДПС.

Маєш питання щодо умов воєнного стану? Замов LIGA360 зі знижкою 40%. Отримуй аналітику й консультації з “гарячих” тем: податки, облік, мито, ліцензії, виплати, алгоритми дій для бізнесу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини