Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Орендарі держмайна отримали ряд пільг на період воєнного стану

Реклама

Уряд прийняв постанову “Деякі питання оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану”, яка спрощує порядок оренди та надає орендарям знижки до 100% та пільгові умови - повідомляє сайт Кабміну.

Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг за допомогою сервісів SMS-маяк і SMS-маяк Земля.

Схвалений документ запроваджує наступні зміни в оренді:

1. Бізнес, що орендує майно для релокації, сплачуватиме пільгову орендну ставку (1 грн за 1 кв.м) протягом перших 6 місяців оренди.

2. До кінця року повністю звільняються від орендної плати орендарі на території адміністративно-територіальних одиниць, де припинено доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Мін'юст - це Донецька, Луганська, Херсонська області, АРК та м. Севастополь та частини Миколаївської, Харківської та Запорізької областей.

Також звільняють від орендної плати за держмайно до 30.09.2022 року на території областей, де відбувалися бойові дії: Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Запорізької, Миколаївської областей та м. Києва (поза межами адміністративно-територіальних одиниць зазначених вище).

3. Звільняють від орендної плати за оренду держмайна орендарі на територіях Кіровоградської, Дніпропетровської, Житомирської і Одеської областей, але не довше ніж до 30.05.2022 року.

4. На всій іншій території країни орендарям держмайна надають знижку 50%, а орендарям єдиних майнових комплексів - 25%.

5. На всій території України звільняють від орендної плати особи, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану.

6. Органи місцевого самоврядування можуть додатково приймати рішення щодо звільнень та знижок за договорами оренди комунального майна.

7. Авансовий внесок та забезпечувальний депозит для договорів зменшено до розміру однієї місячної орендної плати. Передбачено можливість повернути забезпечувальні депозити орендарям.

8. Не застосовують обмеження та вимоги щодо суборенди для чинних договорів.

9. Автоматично продовжуватиметься дія договорів оренди, які завершуються у період воєнного стану. Договори оренди можуть бути достроково припинені за заявою орендаря.

10. Документи за результатами аукціонів підписують електронним підписом, якщо переможець аукціону не наполягає на підписанні у письмовій формі.

Маєш питання щодо умов воєнного стану? Замов LIGA360 зі знижкою 40%. Отримуй аналітику й консультації з “гарячих” тем: податки, облік, мито, ліцензії, виплати, алгоритми дій для бізнесу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини