Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оренда землі під час війни: роз’яснення Мін’юсту

Реклама

Міністерство юстиції України на своїй Фейсбук-сторінці розповіло про особливості реєстрації договору оренди земельної ділянки в теперішніх умовах.

Нагадаємо, що нещодавно набрав чинності Закон № 2145-IX, яким передбачено суттєві зміни щодо порядку оренди землі та реєстрації відповідних договорів під час воєнного стану. Детальніше читайте в повідомленні «Земельні відносини під час воєнного стану: кого торкнулися зміни, введені Законом № 2145-IX».

Так, згідно із нововведеннями, державна реєстрація укладення договорів оренди земельних ділянок під час воєнного стану покладається на районні військові адміністрації (без потреби внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно).

У нинішніх умовах відповідна військова адміністрація вносить відомості до спеціальної Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань (в паперовій та електронній формах). Така Книга має бути передана до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру протягом 1 місяця з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні або у відповідних окремих її місцевостях.

Захистити своє майно від шахраїв у період війни допоможе сервіс SMS-Маяк.

Як здійснити державну реєстрацію договору оренди землі під час воєнного стану?

Щоб зареєструвати договір оренди земельної ділянки, орендодавець повинен скласти заяву в електронній формі, до якої додати примірник договору, а також засвідчені орендодавцем копії документів, що посвідчують право на земельну ділянку. Заява з доданими документами надсилається до військової адміністрації електронною поштою.

Які строки державної реєстрації договору оренди?

Державна реєстрація договору оренди або надання вмотивованої відмови у державній реєстрації відбувається протягом 5 робочих днів з дня подання заяви. При цьому підставою для відмови у державній реєстрації може бути лише невідповідність поданих документів закону.

Дізнавайтеся першими про зміни законодавства під час воєнного стану. Усі нововведення, аналітика й консультації доступні в LIGA360. Замовляй сьогодні на вигідних умовах.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини