Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Середній заробіток мобілізованим працівникам хочуть повернути і компенсувати з бюджету — законопроєкт

Реклама

25 липня 2022 р. у Верховній Раді було зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо відновлення гарантій для працівників на час призову на військову службу та запровадження механізму державної компенсації витрат на оплату праці таких працівників на час призову» № 7584 від 25.07.2022 р.

Ним законотворці планують відновити гарантії для працівників на час призову на військову службу щодо збереження виплати середньої заробітної плати роботодавцем, прописавши відповідні зміни у ст. 119 КЗпП, При цьому хочуть запровадити механізм державної компенсації роботодавцям витрат на оплату праці таких працівників на час призову. Як це має відбуватися?

Кадровий облік без рутини! Придбай рішення LIGA360 для HR-менеджерів й кадровиків - економ робочий час. Деталі за посиланням.

Роботодавцям зазначеної категорії працівників мають надати право на зазначені витрати з оплати праці у вигляді середнього заробітку призваним на військову службу працівників зменшити свої податкові зобов'язання із загальнодержавних податків і зборів, що зараховуються до державного бюджету України, протягом воєнного стану та 12 місяців після його припинення або скасування.

Передбачено також й інший механізм - надання на розмір таких витрат на оплату праці облігацій внутрішньої державної позики.

Нагадаємо, з 19 липня діє Закон № 2352-IX, яким скасували збереження середнього заробітку мобілізованим.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини