Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ змінив валютні обмеження для бізнесу та волонтерів

Реклама

Перш за все нагадаємо, що із 21.07.2022 р. діє ліміт на розрахунки гривневими платіжними картками за кордоном. Однак із 06.08.2022 р. Національний банк дав змогу банкам не застосовувати ліміт на розрахунки фізосіб-волонтерів із гривневих платіжних карток за кордоном з метою купівлі товарів військового призначення за умови дотримання одночасно таких вимог:

 • операції за рахунком волонтера є типовими для цієї фізичної особи та обсяг операцій, що здійснювалися за її рахунками, перевищував еквівалент 100 тис. грн на місяць до 21 липня 2022 року;

 • подання до банку листа від державного органу або військової частини щодо співпраці з волонтером та замовлення товарів відповідного призначення, якщо сума такої операції перевищує еквівалент 400 тис. грн на місяць;

 • надання орієнтовної вартості (розрахунку) товару та строків виконання замовлення;

 • інформування волонтером банку щодо збору коштів з метою оплати продукції.

  Дізнавайтеся першими про зміни законодавства під час воєнного стану. Усі нововведення, аналітика й консультації доступні в LIGA360. Замовляй сьогодні на вигідних умовах.

  До переліку товарів, які мають змогу купувати волонтери-фізособи, належать: рації, бронежилети, каски, шоломи, військова та тактична форма, військове та тактичне взуття, захисний одяг, оптичні прилади для слідкування, безпілотні літальні апарати, спальні мішки, каремати та засоби для надання домедичної допомоги.

  З метою упередження використання відповідного рішення регулятора для недотримання діючих обмежень НБУ визначив, що наявність у банку інформації з відкритих джерел щодо недобросовісної практики діяльності відповідної фізособи може бути підставою для відмови банком надалі проводити такі операції в обсязі, що перевищує ліміт у 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті).

  Також Національний банк включає рації до переліку товарів військового призначення, для придбання яких громадяни мають змогу купувати валюту та переказувати її за кордон у межах щомісячного ліміту 400 тис. грн (в еквіваленті).

  Також НБУ спростив валютні обмеження, зокрема щодо використання корпоративних платіжних карток. Він дозволив банкам продавати іноземну валюту юрособам та фізособам-підприємцям, що є резидентами України, із зарахуванням на поточний рахунок клієнта в іноземній валюті для подальшого використання відповідної валюти на здійснення витрат за допомогою корпоративних платіжних карток за кордоном. Зокрема, таких витрат:

  - на відрядження працівників за кордон виключно для оплати добових витрат у межах щоденного ліміту в розмірі 80 євро (в еквіваленті) на одного співробітника;

  - на проживання та транспортні витрати (з документальним підтвердженням розрахунку зазначених витрат на одну особу).

  Також визначено, що обмеження на здійснення розрахунків за кордоном у межах ліміту у 100 тис. грн (в еквіваленті) на місяць не розповсюджуватиметься на клієнтів банку-юросіб, що здійснюють перевезення вантажів у міжнародних сполученнях на підставі документів, що надають право на здійснення відповідних перевезень.

  Зазначені зміни та низка інших змін унесені постановою Правління Національного банку України від 05.08.2022 р. № 172 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18". При цьому більшість положень цієї постанови набрали чинності з 06.08.2022 р.

  Ексклюзивна пропозиція LIGA360:Бухгалтер - 2 за ціною 1! Купуєте рішення LIGA360 - обираєте ще одне у подарунок. Дізнайтеся про акційну пропозицію серпня за посиланням.

  Залиште коментар
  Увійдіть щоб залишити коментар
  УВІЙТИ
  Підпишіться на розсилку
  Головні новини і аналітика для вас по буднях
  Схожі новини