Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як оскаржити наказ про призупинення трудового договору — Федерація профспілок

26 вересня 2022, 12:55
519
0
Реклама

На офіційному веб-порталі Федерації професійних спілок України нагадали, що процедура призупинення трудового договору визначена ст. 13 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-IX (далі - Закон № 2136-ІХ). Він передбачає, що працівник може особисто або, якщо він є членом профспілки, то профспілка за його дорученням може оскаржити наказ (розпорядження) роботодавця про призупинення дії трудового договору. У такому випадку працівник (або профспілка) може звернутися до Держпраці (або відповідного територіального органу) зі скаргою, викласти суть - чому вважає призупинення дії трудового договору неможливим (п. 3 ст.13 Закону № 2136-ІХ).

Хочете налагодити ефективну роботу HR-департаменту? Спробуйте рішення LIGA360 для команд. Моніторте репутацію роботодавця, діліться підбірками документів та інструкціями для роботи, обговорюйте професійні новини. Замовте LIGA360 прямо зараз.

При цьому нагадали, що призупинення дії трудового договору передбачає дві головні умови, пов'язані зі збройною агресією проти України:

- роботодавець має тимчасово втратити можливість забезпечувати працівника роботою;

- працівник не повинен мати змогу виконувати свою роботу. Тобто мають бути виключені можливості обох сторін трудових відносин виконувати обов'язки, передбачені трудовим договором. При недотриманні хоча б однієї з цих умов призупинення трудового договору неможливе.

Отже, у разі відсутності підстав для призупинення дії трудового договору інспектор праці може внести припис про усунення виявлених порушень (за погодженням військової адміністрації).

Такий припис є обов'язковим до виконання роботодавцем протягом 14 календарних днів з дня його отримання.

Якщо працівник не згодний із наказом (розпорядженням) роботодавця про призупинення дії трудового договору, виданим до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», він може оскаржити відповідний наказ (розпорядження) до Державної служби України з питань праці або її територіального органу. Остання, вивчивши зміст наказу (розпорядження) та підстави для його видання, за погодженням з військовою адміністрацією може внести роботодавцеві припис про визнання відповідного наказу (розпорядження) таким, що втратив чинність.

Усі бухгалтерські інструменти для підприємця - в одному рішенні. Замовляй рішення LIGA360, щоб знати про зміни законодавства, перевіряти контрагентів й подавати звітність онлайн. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини