Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оплата лікарняних залежно від стажу: як рахують зараз та що планують змінити

30 листопада 2022, 09:15
78948
0
Реклама

Фонд соцстраху нагадав, що допомога по тимчасовій втраті працездатності покликана компенсувати втрачений заробіток. Тож її розмір залежить від середньоденної заробітної плати конкретного працівника та тривалості його страхового стажу.

Лікарняні виплачуються застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

- 50% середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж до 3 років;

- 60% - страховий стаж від 3 до 5 років;

- 70% - страховий стаж від 5 до 8 років;

- 100% - страховий стаж понад 8 років.

Однак для деяких застрахованих осіб Фонд соцстраху оплачує лікарняні в розмірі 100% незалежно від тривалості стажу. Це особи, які мають пільги відповідно до законодавства, наприклад:

- віднесені до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- один з батьків або особа, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;

- ветерани війни, постраждалі учасники Революції Гідності та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;

- особи, віднесені до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України «Про жертви нацистських переслідувань»;

- донори, які мають право на пільгу, передбачену ст. 20 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» від 30.09.2020 р. № 931-ІХ, та інші.

Окремі правила діють також для працівників або гіг-спеціалістів, які є резидентами Дія Сіті. Для них розмір лікарняних залежить від суми заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески до Фонду, незалежно від страхового стажу.

Коли йдеться про листок непрацездатності у разі самоізоляції від COVID-19, лікарняні оплачуються в розмірі 50% середнього доходу незалежно від стажу. Виняток - медичні працівники, для яких Фонд оплачує самоізоляцію в розмірі 100% середньої заробітної плати, а також резиденти Дія Сіті, для яких допомога розраховується відповідно до норми вище.

Читайте також повідомдення «Припинення існування Фонду соцстраху: нові функції Пенсійного фонду з 2023 року».

Як HR-фахівцю отримувати актуальне законодавство й моніторити зміни? Вся інформація є у LIGA360:HR-менеджер. Замов рішення сьогодні на вигідних умовах.

Користуйтеся в роботі публікацією «Лікарняні працівникам у запитаннях та відповідях: нарахування та відображення у звітності».

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини