Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДПС перелічила особливості оподаткування е-резидентів

3 лютого 2023, 13:25
445
0
Автор:
Реклама

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків наголошує: Законом № 2654 вводиться нове поняття в законодавство України: електронний резидент (далі - е-резидент) - іноземець, який досяг 18-річного віку, не є податковим резидентом України, отримав відповідні кваліфіковані електронні довірчі послуги (отримання електронних ключів та послуг ЕДО) та інформація про якого внесена до інформаційної системи «Е-резидент».

Зверніть увагу, що чинності Закон № 2654 набирає з 1 квітня 2023 року.

Перелік держав, громадяни або резиденти яких можуть набути статус електронного резидента (е-резидента), встановлює Мінцифри, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Електронний резидент застосовує спрощену систему оподаткування та є платником єдиного податку третьої групи. Проте, на відміну від ФОП третьої групи, е-резиденти не використовують працю найманих осіб - громадян або резидентів України, не отримують доходи з джерелом походження з України, крім пасивних доходів, а також не є платником ЄСВ.

Податковим (звітним) періодом для податкових агентів платників єдиного податку третьої групи - електронних резидентів є календарний квартал.

Для платника єдиного податку третьої групи - електронного резидента податковим агентом є банк, в якому е-резиденту відкрито поточний рахунок.

Банк зобов'язаний:

- надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунку платником єдиного податку третьої групи - електронним резидентом (е-резидентом) до контролюючого органу, в якому він обліковується як платник податків, у день відкриття/закриття рахунку;

- повністю утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету єдиний податок не пізніше наступних 2 робочих днів з дня зарахування коштів на поточний рахунок;

- подавати у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, податковий розрахунок сум надходжень е-резидента і сум утриманого з них податку. Такий розрахунок подається лише у разі зарахування коштів на рахунок е-резидента. При цьому окремо відображають обсяг надходжень на рахунок, що оподатковані за ставкою 5 відсотків від суми зарахованих коштів, та обсяг надходжень на рахунок, що оподатковані за ставкою 15 відсотків від суми зарахованих коштів (у разі перевищення відповідного ліміту (обсяг доходу не перевищує 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року));

- нести відповідальність за невчасно виконані обов'язки згідно ПКУ.

Втрата платником єдиного податку третьої групи статусу електронного резидента (е-резидента) не звільняє податкового агента від обов'язку подання податкового розрахунку сум надходжень платника третьої групи єдиного податку на рахунки за період перебування особи на спрощеній системі оподаткування.

Також читайте статтю "З 1 січня 2023 року закінчується дія ІТ-пільги з ПДВ: про що варто не забути".

Отримай доступ до найповнішої інформаційної бази прямо сьогодні! Понад 1,7 млн нормативно-правових актів й аналітики, форми та бланки для бухгалтерського обліку. Дізнайся ще більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини