Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правила працевлаштування людей з інвалідністю кардинально змінять – у роботодавця буде три варіанти дій

20 лютого 2023, 11:50
2121
0
Автор:
Реклама

Існуюча система працевлаштування осіб з інвалідністю, яка ґрунтується на квотному принципі та системі штрафних санкцій, не є ефективною. У Мінсоцполітики вихід з такої ситуації вбачають у розробленому ними законопроекті № 5344. За словами міністра соціальної політики Оксани Жолнович, прийняття цього законопроекту в цілому можна очікувати у другому кварталі 2023 року.

Законопроект № 5344 передбачає скасування практики встановлення квот для працевлаштування людей з інвалідністю і пропонує три варіанти для роботодавців:

- платити безумовний цільовий внесок, на підтримку працевлаштування людей з інвалідністю;

- самому брати людей з інвалідністю на роботу та отримувати підтримку;

- купувати продукт у соціальних підприємств, які вже працевлаштували 50 і більше відсотків людей з інвалідністю.

«Сьогодні, за законом, підтримка від держави можлива лише якщо засновником є громадська організація. Тож ми знімаємо це обмеження і кажемо: будь-який роботодавець, який наймає 50 і більше людей з інвалідністю у свій штат, може розраховувати на підтримку, на пільги. Соціально орієнтований бізнес створюватиме нові, соціально захищені робочі місця», - наголосила Оксана Жолнович.

Соціальний супровід буде закуповуватися як послуга у громадських організацій, у компаній-надавачів і у приватних агентств зайнятості. Для цього держава формує спеціальний фонд коштів, які спрямовуватимуться виключно на підтримку працевлаштування людей з інвалідністю. Вже сформовано стандарт і вимоги до критеріїв та освітніх компетенцій людей, які будуть надавати супровід.

Зауважимо, що, окрім урядового законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю» (від 07.04.2021 р. № 5344), на розгляді у парламенті перебуває й альтернативний законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю» (від 18.11.2022 р. № 5344-д), поданий нардепом Г. Третьяковою.

Що треба знати бухгалтеру оплату праці у 2023 році? Усі потрібні матеріали оновлюються у LIGA360. Слідкуйте за розілом "Персонал" - отримуйте інформацію про зміни законодавства, оплати лікарняних та оподаткування заробітної плати. Замовте свою LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини