Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Після скасування воєнного стану потрібно підвищити прожитковий мінімуму і мінімальну зарплату – рекомендації профільного комітету Ради

Реклама

Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував Уряду сприяти підвищенню сукупного доходу громадян до рівня фактичного розміру прожиткового мінімуму - йдеться у повідомленні Апарату ВРУ.

Тому КМУ рекомендують:

- після припинення чи скасування воєнного стану з урахуванням наявних фінансових ресурсів державного бюджету й оцінювання обґрунтованості додаткової потреби у бюджетних коштах опрацювати питання підвищення розмірів прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати на 2023 рік;

- сприяти підвищенню сукупного доходу громадян з урахуванням всіх видів державної соціальної підтримки до рівня фактичного розміру прожиткового мінімуму;

- удосконалити за участю сторін соціального діалогу та громадськості методологію визначення прожиткового мінімуму з урахуванням міжнародних стандартів та міжнародного досвіду.

Також за підсумками розгляду проекту Закону «Про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон» за № 2365 прийнято рішення рекомендувати схвалити текст порівняльної таблиці до законопроекту з урахуванням озвучених пропозицій народних депутатів України та прийняти його у другому читанні та в цілому як Закон.

Цей документ передбачає відміну ліцензування діяльності суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. В той же час пропонують запровадити декларативний принцип ведення такої діяльності, відповідно до якого суб'єкти господарювання, що надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, включаються до переліку суб'єктів господарювання за поданою ними декларацією. Водночас на Мінекономіки покладатиметься обов'язок вести перелік суб'єктів господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, який буде відкритим для всіх. Контроль за діяльністю таких суб'єктів господарювання покладено на Держпраці.

Окрім того, передбачено запровадження адміністративної відповідальності за здійснення суб'єктом господарювання діяльності з надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном без включення до вищевказаного переліку, а також за стягнення з громадян будь-яких гонорарів, комісійних, винагород, інших видів оплати послуг з посередництва у працевлаштуванні в Україні або за кордоном. Отримувати винагороду за свою роботу посередники зможуть тільки від роботодавців, які замовляють їхні послуги.

Суб'єкт господарювання буде зобов'язаний надати громадянину до його виїзду для працевлаштування за кордоном наступні дані:

- проект трудового договору (контракту), завірений іноземним роботодавцем;

- інформацію у письмовій формі про права та гарантії, які йому надаються за трудовим договором (контрактом), передбачені законодавством України та законодавством держави місцезнаходження роботодавця;

- контактні дані консульських установ України у державі перебування.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського обліку та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини