Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чим замінять штрафи за невиконання норми працевлаштування людей з інвалідністю

27 березня 2023, 10:50
1484
0
Автор:
Реклама

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендував Верховній Раді України розглянути у повторному першому читанні євроінтеграційний проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю за реєстр. №5344-д, доопрацьованого Комітетом.

Основна мета майбутнього Закону - забезпечити на належному рівні, з урахуванням досвіду країн ЄС, реалізацію особами з інвалідністю свого права на працю. Після перемоги України над ворогом неминуче та гостро постане питання працевлаштування великої кількості громадян на «розумні» (ергономічні) місця, тобто належним чином облаштовані робочі місця, що враховують особливості фактичного стану людини, зокрема, фізичного.

Наразі в чинному законодавстві відсутні стимули для роботодавців працевлаштовувати осіб з інвалідністю. Своєю чергою реалізація положень доопрацьованого законопроекту за реєстр. №5344-д, у разі його прийняття, забезпечить збільшення рівня зайнятості осіб з інвалідністю. Зокрема, передбачено працевлаштування громадян в органи державної влади, комунальних установ і організацій. За потреби, людина з інвалідністю буде забезпечена на роботі соціальним супроводом (персональний асистент, переклад жестовою мовою тощо). На думку експертів Кабінету Міністрів України, можливість працевлаштуватися в публічному секторі буде особливо цікава демобілізованим військовослужбовцям, які забезпечили Перемогу держави.

Крім того, законопроект передбачає збільшення кількості цільових надходжень на соціальний захист людей з інвалідністю. При цьому, роботодавцю пропонуватимуться альтернативні механізми підтримки людей з інвалідністю (на вибір), а саме:

- облаштовувати робочі місця для осіб з інвалідністю;

- сплатити цільовий внесок на підтримку їх працевлаштування до спеціального фонду державного бюджету (кошти якого будуть цільово витрачатися);

- придбати продукцію/послугу, виготовлену соціальними підприємствами або підприємствами із захищеною зайнятістю (більшість штатних працівників яких мають інвалідність).

На прохання громадських організацій перебачено, що кошти цільового фонду соціального захисту осіб з інвалідністю скеровуватимуться також і на фінансування витрат на їх навчання.

При цьому розширюються категорії підприємств, які можуть користуватися фінансовою підтримкою від держави, наприклад, підприємства захищеного працевлаштування, які матимуть на меті не отримання прибутку, а забезпечення роботою осіб з важкими формами функціональних обмежень.

Проект Закону передбачає регулярну звітність про сплачені суми до цільового фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, кількість створених «розумних» місць та кількість працевлаштованих громадян. Враховуючи важливість вкладу громадськості в розбудову державних процесів, проект Закону передбачає засади взаємодії держави та громадянського суспільства, зокрема, осіб з інвалідністю та організацій, що їх представляють.

Шукаєш роз?яснення законодавчих норм для бухгалтерського обліку? Спробуй LIGA360. З будь-якого НПА можна перейти на пов?язані документи, як-то статті, роз?яснення держорганів, чи інші закони. Обирай вигідний тариф прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини