Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як перевірятимуть нарахування і сплату ПДФО, ЄСВ та військового збору – наказ ДПС

25 травня 2023, 11:45
1969
0
Автор:
Реклама

ДПС України наказом від 04.05.2023 р. № 322 затвердила Методику проведення перевірки достовірності, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та військового збору.

Вона передбачає, що під час проведення перевірки нарахування і сплати ПДФО, ЄСВ та військового збору може бути використана інформація, що надійшла:

- від платників податків та податкових агентів, у т. ч. дані стандартного аудиторського файлу;

- від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та Національного банку України, зокрема інформація:

- від банків, інших фінансових установ - інформація про наявність та рух коштів на рахунках платника податків, звіти про підзвітні рахунки, подані від фінансових агентів;

- від органів влади інших держав, міжнародних організацій або нерезидентів;

- за наслідками податкового контролю;

- від центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері цифрової економіки, інформація про відповідність резидентів Дія Сіті вимогам Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15.07.2021 р. № 1667-ІX, зокрема щодо включення/виключення платників податків до/з реєстру Дія Сіті;

- інша інформація, оприлюднена відповідно до законодавства та/або добровільно чи за запитом надана контролюючому органу в установленому законодавством порядку, а також інформація, наведена у скарзі покупця (споживача) щодо порушення платником податків встановленого порядку проведення розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій.
В методиці визначено не лише процедуру проведення документальної перевірки правильності нарахування і сплати ПДФО, ЄСВ і військового збору, але й детальний порядок дій під час цієї перевірки, а а також наведено приклади алгоритмів зіставлення даних, що задекларовані платниками податків у Податковому розрахунку з іншими звітними даними платників податків, відомостями інформаційних систем ІКС ДПС та первинними документами.

До підприємства прийшли контролюючі органи? Знайте, як захистити бізнес правовим шляхом з ІТ-платформою LIGA360. Подробиці за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини