Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи правомірно вимагати при працевлаштуванні військовий квиток – Держпраці

16 червня 2023, 14:05
3434
0
Автор:
Реклама

Чи має право роботодавець при укладенні трудового договору вимагати військовий квиток? Відповідь на це актуальне в наш час питання надало Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці. Там наголосили, що порядок прийняття на роботу, а також документи, які має подати кандидат на посаду визначає ст. 24 КЗпП, яка зобов'язує кандидатів на працевлаштування подати з-поміж іншого військово-обліковий документ.

Додаткові вимоги встановлює Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов'язаних. Роботодавець зобов'язаний перевірити в особи, яка працевлаштовується, наявність: військово-облікового документа; відмітки у військово-обліковому документі про взяття на військовий облік(абзац другий пункту 34 Порядку).

З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють: перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 Порядку, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред'являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й військового обліку та інші актуальні питання у рішенні LIGA360:HR. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини