Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як регулюється продаж криптовалюти в Україні — ДПС

19 вересня 2023, 12:05
609
0
Автор:
Реклама

Оскільки на сьогодні криптовалюта не має визначеного правового статусу в Україні та відсутня нормативна база для її класифікації і регулювання операцій з нею, то з метою уникнення порушень щодо застосування спрощеної системи оподаткування ДПС з питання віднесення криптовалюти до іноземної валюти радить звернутися до НБУ. На цьому наголошено у фаховому роз'ясненні ДПС із категорії 107.01.02 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Водночас, як йдеться у роз'ясненні, Державна податкова служба України у своїй діяльності керується положеннями ПКУ, а отже регулювання оподаткування діяльності платників податків, у тому числі фізичних осіб - підприємців, з віртуальними активами (криптоактивами) можливе лише у разі визначення в Україні правового статусу віртуальних активів (криптоактивів) та внесення відповідних змін до ПКУ.

Разом з тим 17 лютого 2022 року Верховною Радою України було прийнято Закон України від N 2074-IX "Про віртуальні активи" (далі - Закон № 2074), який регулюватиме правовідносини, що виникають у зв'язку з оборотом віртуальних активів в Україні, визначатиме права та обов'язки учасників ринку віртуальних активів, засади державної політики у сфері обороту віртуальних активів.

Водночас положення Закону № 2074 наберуть чинності з дня набрання чинності законом України про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування операцій з віртуальними активами, але не раніше дня опублікування такого закону.

Наразі Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики за участі Міністерства фінансів України, Міністерства цифрової трансформації України, ДПС та представників бізнес-спільноти опрацьовуються зміни до ПКУ в частині оподаткування операцій з віртуальними активами.

Радимо також ознайомитись зі статтею «Bitcoin: правова регламентація та облік».

LIGA360 має відповіді на будь-яке питання бухгалтера. Понад 1200 алгоритмів дій, особисті консультації експертів, новини й аналітика з "гарячих" тем. Замовте тестовий доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини