Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Алгоритм заповнення роботодавцем повідомлень про виплату коштів застрахованим особам через е-кабінет

22 листопада 2023, 11:00
1989
0
Автор:
Реклама

Як ми вже повідомляли, Пенсійним фондом України реалізовано можливість формування та подання страхувальниками повідомлень про виплату коштів застрахованим особам через електронний кабінет на вебпорталі ПФУ. При цьому роботодавцям повідомлення про виплату коштів необхідно сформувати в кабінеті страхувальника по усім заявам-розрахункам, створеним з 01.01.2023 р. Як саме на вебпорталі Фонду подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам пояснили у ПФУ.

Річ у тім, що після оплати листків непрацездатності за рахунок страхових коштів роботодавець має зобов'язання відзвітувати про проведені виплати та надіслати до Пенсійного фонду України відповідне повідомлення. Строк для надсилання такого повідомлення - протягом місяця з дня проведення виплати.

Отже, спершу зайдіть в особистий кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України та на панелі зліва оберіть опцію “Заяви-розрахунки та створення повідомлень про виплату коштів застрахованим особам”.

У новому вікні визначте параметри пошуку заяв-розрахунків, за якими потрібно подати повідомлення про виплату коштів, обравши необхідний критерій: період їх формування чи номер листка непрацездатності. У кінці пошукової форми натисніть кнопку “Пошук”.

Із обраних системою (за вказаними параметрами) заяв-розрахунків зі статусом “Оплачено” оберіть ту, за якою потрібно подати повідомлення про виплату коштів, натиснувши на її номер.

У полі “Додаток про тимчасову непрацездатність”, оберіть потрібний лікарняний та натисніть копку “Створити повідомлення”.

У полі “Дані щодо виплати” оберіть необхідне поле, натисніть піктограму з олівцем. У вікні, що відкриється, система автоматично «підтягне» суми виплат. Заповніть інші обов'язкові поля та натисніть “Продовжити”. Після цього натисніть кнопку “Сформувати повідомлення”.

Сформоване повідомлення підпишіть кваліфікованим електронним підписом та відправте до Пенсійного фонду України, для цього слід натиснути кнопку “Підписати та відправити в ПФУ”. Кнопку “Зберегти” варто використовувати час від часу, якщо повідомлення про виплату коштів застрахованим особам містить багато листків непрацездатності.

Зверніть увагу! Після внесення дати виплати страхових коштів в перший листок непрацездатності, система автоматично присвоїть відповідну дату всім листкам непрацездатності, які містяться у повідомленні. За необхідності є можливість відкорегувати значення дати (якщо вона відрізняється від присвоєної).

Отримати підтвердження, що повідомлення про виплату коштів застрахованим особам отримане Фондом, можна обравши опцію “Повідомлення про виплату коштів застрахованим особам (пошук)”.

Не витрачай час на пошук аналітики на різних ресурсах. Тепер усі видання LIGA ZAKON для бухгалтерів доступні у рішенні LIGA360. А ще ти можеш налаштувати свою стрічку професійних новин та обраних посилань для роботи. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Читайте також:

- Диджиталізація повідомлень про лікарняні

- Порядок "самостійного" оформлення декретних

- Розрахунок із працівником під час звільнення: як заповнити Податковий розрахунок

- Перевірка лікарняних: ПФУ визначився з формою довідки

- Хвороба під час відпустки: як продовжити або перенести час відпочинку

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини