Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У 2024 році державні службовці отримали нові правила відпочинку

9 лютого 2024, 18:16
33325
0
Автор:
Реклама

У 2024 році державні службовці отримали нові правила відпочинку. Зокрема, законодавцем чітко визначено, що у поточному робочому році держслужбовці мають використовувати дні відпустки по максимуму, адже усі залишки будуть компенсувати матеріально.

Так, статтею 33 Закону про Держбюджет-2024 встановлено, що до кінця 2024 року працівник державного органу має використати щорічні відпустки, визначені пунктом 1 частини першої статті 4 Закону про відпустки, на які він набув право за останній відпрацьований робочий рік. Ми вже розглядали цю ситуацію.

Сьомий апеляційний адміністративний суд вказує, що зокрема, до щорічних відпусток держслужбовця належать:

- основна відпустка,

- додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці,

- додаткова відпустка за особливий характер праці,

- інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Відповідно до статей 10 та 12 Закону про відпустки щорічні основна та додаткові відпустки надаються працівникові з таким розрахунком, щоб вони були використані, як правило, до закінчення робочого року. Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

При цьому у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні невикористаних днів щорічної відпустки (ст. 12 Закону №2136).

Разом з тим, якщо до кінця 2024 року працівник держоргану не використає щорічні основну та додаткову відпустки, він отримає грошову компенсацію за всі дні невикористаної відпустки, на які він набув право за останній відпрацьований робочий рік, але у межах затверджених видатків на оплату праці відповідного державного органу. Раніше невикористані дні відпустки переносились на наступний рік.

Як державним службовцям зручніше опрацьовувати великі масиви законодавчої інформації? Всі потрібні інструменти надасть LIGA360. Найповніша база НПА та судової практики з можливостями аналізу. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини