Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи входить до страхового стажу місяць настання страхового випадку — ПФУ

Реклама

Пенсійний фонд надав відповідь на звернення щодо отримання страхового стажу у листі від 16.11.2023 р. N 42629-49305/У-03/8-2800/23

У листі звернули увагу на те, що у ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.99 р. N 1105-XIV законотворці визначили, що страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску, крім випадків, передбачених у абз.2 цієї частини.

Також у листі нагадали, що страховий стаж обчислюють в місяцях.

Платниками єдиного внеску є роботодавці. Це визначено ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI. Саме вони повинні сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, до 20 числа наступного місяця, керуючись ч. 8 ст. 9 Закону № 2464-VI.

Місяць настання страхового випадку не враховують для обчислення страхового стажу визначаючи розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності. У ПФУ роз'яснили, що ЄСВ роботодавець нараховує за календарний місяць та має право сплатити його за місяць настання страхового випадку у наступному календарному місяці, а страховий стаж обчислюють в місяцях, за які уже сплачено страхові внески.

Водночас відпрацьований календарний місяць, що передує місяцю настання страхового випадку, врахують обчислюючи страховий стаж у разі сплати ЄСВ за цей місяць, якщо така сплата не буде списана в рахунок погашення недоїмки по сплаті ЄСВ, сплати штрафів та пені відповідно до ст. 25 Закону № 2464-VI. Тому до заяви-розрахунку про здійснення фінансування страхової виплати посадовці ПФУ радять додати копію платіжного документа, що підтверджує таку сплату.

Відчуйте силу інформації на вашому боці - з LIGA360 PRO. Експертна аналітика допоможе знайти правильний алгоритм дій для керівника, юриста, бухгалтера чи комплаєнс-офіцера. Замовте доступ за посиланням.

Радимо прочитати:

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини