Кабміном визначено чіткий перелік документів, що подають пацієнти для проходження медико-соціальної експертизи. Це дозволить зменшити навантаження на людей та скоротить терміни оформлення документів для подачі до МСЕК з метою встановлення (перегляду) інвалідності. Це питання врегульовано змінами до Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, повідомило МОЗ.
Отже, загальні документи, які пацієнт подає для проходження медико-соціальної експертизи:
- паспорт громадянина України (у випадку пред'явлення паспорта громадянина України у формі “ID картки” також витяг з реєстру територіальної громади);
- довідка про присвоєння реєстраційного номера платника податків;
- для чоловіків від 18 до 60 років військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобов'язаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідка територіального центру та соціальної підтримки про перебування на військовому обліку;
- для людей, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах - довідка про перебування у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України.
Медичні документи, що подають лікарські консультативні комісії до МСЕК, такі:
- направлення на МСЕК;
- медичні документи, що стосуються захворювання чи стану (виписка з медичної картки);
- результати лабораторних та інших досліджень, що підтверджують діагноз або стан і ступінь його важкості;
- план медичної, професійної й індивідуальної реабілітації;
- документи, що підтверджують причинний зв'язок з інвалідністю;
- документи, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців.
Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.
Окремі зміни стосуються проходження МСЕК військовослужбовцями.
Проходження медико-соціальної експертизи не залежить від місця проживання, отримати направлення на МСЕК можна екстериторіально, звернувшись до закладу охорони здоров?я (за місцем проходження лікування або до сімейного лікаря), де підготують відповідні документи.
Читайте також: