Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Яка адреса визнається податковою, якшо єдинник змінив реєстрацію за фактичним місцем проживання

13 червня 2024, 12:00
219
0
Автор:
Реклама

Взяття на облік ФОПів (крім тих, що набули статусу електронного резидента (е-резидента) у контролюючих органах здійснюється за податковою адресою на підставі відомостей з ЄДР (крім тих, що набули статусу е-резидента), наданих державним реєстратором згідно із Законом № 755.

Взяття на облік здійснюється без подання будь-яких документів, у т. ч. документів, якими підтверджується місце проживання такої фізособи.

При цьому п. 45.1 ПКУ визначено, що податковою адресою платника податків - фізособи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків - фізособа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси. Про це відзначили спеціалісти ДПС в роз?ясненні розміщено в категорії 107.01.08 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Суб'єкт господарювання може заявити про обрання спрощеної системи оподаткування під час держреєстрації створення юрособи або держреєстрації ФОПа, державної реєстрації змін до відомостей про юрособу або про ФОПа, що містяться в ЄДР. Відповідна заява або відомості передаються до контролюючих органів у порядку, встановленому Законом № 755 (абз. 6 пп. 298.1.1 ПКУ).

Сплата єдиного податку платниками І - ІІІ груп (крім електронних е-резидентів) здійснюється за місцем податкової адреси (п. 295.4 ПКУ).

Податкова декларація подається до контролюючого органу за місцем податкової адреси (п. 296.4 ПКУ).

Таким чином, податковою адресою ФОПа - платника єдиного податку (І - ІІІ груп) визнається адреса її місцезнаходження (адреса місця проживання, за якою здійснюється зв'язок з ФОП) зазначена в ЄДР, за якою вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Радимо також ознайомитися зі статтею «Підприємець із реєстрацією на тимчасово окупованій території: проблемні питання».

Нова LIGA360 змінює підходи в роботі з інформацією. Відтепер всі джерела даних в єдиному комплексному продукті: законодавство, судові рішення, аналітика, реєстри, санкційні списки та медіа. Замов індивідуальну презентацію прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини