Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Виплати до 32 млн грн – новий Закон про автоцивілку

20 червня 2024, 13:03
267
0
Автор:
Реклама

Президент 17.06.2024 р. підписав Закон України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» від 21.05.2024 р. № 3720-IX (колишній законопроєкт №8300). Про це повідомив нардеп Я. Железняк. 19.06.2024 р. Закон був опублікований в газеті «Голос України» і сьогодні він набув чинності.

Закон зробить систему обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ) власників авто більш справедливою та ефективною. Окрім того Закон наближує систему ОСЦПВ до європейський стандартів.

Головні положення Закону передбачають:

- збільшення страхових сум. Закон передбачає поетапне збільшення страхових сум до рівня, що відповідає європейським стандартам. Зокрема, максимальна сума виплати за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю, має бути збільшена до 32 млн грн, а за шкоду майну - до 16 млн грн;

- введення прямого врегулювання усіх випадків ДТП, де пошкоджено лише транспортний засіб, що дозволить страхувальнику звертатися за страховою виплатою безпосередньо до свого страховика, обійшовши страховика винуватця ДТП.

- швидке здійснення гарантійних виплат потерпілим особам за страховиків-банкрутів;

- розширення застосування “Європротоколу” - оформлення заяви про страхове відшкодування при ДТП без участі поліції.

Глава податкового комітету парламенту та один зі співавторів законопроєкту Данило Гетманцев розповів, що чинний Закон України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" запрацював майже 20 років тому і є застарілим. Зараз ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю становить 320 000 грн на одного потерпілого, незалежно від кількості потерпілих, а за шкоду, заподіяну майну потерпілих - 160 000 грн на одного потерпілого, але не більше 800 000 грн на одну страхову подію.

Упродовж двох років після введення Закону в дію пропонується поетапно збільшити ці суми за шкоду, завдану життю та здоров'ю потерпілих осіб до 1 млн грн на одного потерпілого та 20 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб, а за шкоду, завдану майну потерпілих осіб - до 2 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб.

Новим Законом передбачено запровадити порядок розрахунку розміру страхової виплати без урахування зносу та здійснення страхових виплат у розмірі необхідному для відновлення транспортного засобу.

Вся інформація для твоєї компанії - тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини