Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи буде пільга із земподатку фізособі, яка отримує пенсію не за віком, після досягнення нею пенсійного віку без зміни виду пенсії

Реклама

Від сплати земельного податку звільняються особи з інвалідністю першої і другої групи, фізособи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 р. № 3551-XII, фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно з п. 281.2 ПКУ звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізосіб п. 281.1 ПКУ, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм:

  • для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

  • для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

  • для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

  • для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

  • для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

Попередьте незаконні дії з об'єктами нерухомості та діяльність "чорних реєстраторів". Налаштуйте моніторинг в SMS-Маяк та отримуйте сповіщення про будь-які дії щодо майна компанії. Деталі за посиланням.

Водночас, до переліку видів земельних ділянок, щодо яких фізособи мають право на пільги зі сплати земельного податку, не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право (п. 284.2 ПКУ).

Податківці Головного управління ДПС у Житомирській області нагадали, що відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-ІV в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати:

  • пенсія за віком;

  • пенсія по інвалідності;

  • пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

Отже, фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком, а за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо, після досягнення ними віку та за наявності відповідного страхового стажу, встановлених ст. 26 Закону № 1058-ІV (мають право на пенсію за віком), можуть отримати пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв) незалежно від виду призначеної пенсії.

Нова LIGA360 змінює підходи в роботі з інформацією. Відтепер всі джерела даних в єдиному комплексному продукті: законодавство, судові рішення, аналітика, реєстри, санкційні списки та медіа. Замов індивідуальну презентацію прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини