Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Навіщо потрібен новий Закон про автоцивілку – НБУ

21 червня 2024, 17:10
346
0
Автор:
Реклама

Ми вже повідомляли, що Закон України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" підписаний Президентом, оприлюднений та набрав чинності 20 червня 2024 року. Нацбанк повідомляє, що цей Закон забезпечить подальший розвиток цього сегменту ринку та наблизить його функціонування до стандартів ЄС.

Ключова мета Закону - запровадження якісно нової моделі регулювання ринку відповідно до європейських стандартів з урахуванням інтересів страхувальників та потерпілих осіб, підвищення довіри до такого страхування і подальшого розвиток ринку "автоцивілки". Головні новації Закону:

- нові стандарти якості страхового покриття, зокрема поступове підвищення максимальних розмірів страхової виплати до рівня країн ЄС, запровадження системи ануїтетних страхових виплат у разі заподіяння тяжкої шкоди здоров'ю або життю потерпілих, розрахунок страхової виплати в разі пошкодження транспортного засобу без вирахування зносу складових частин та деталей;

- європейські підходи до формування вартості "автоцивілки" та широке використання електронних технологій, у тому числі визначення "справедливої ціни" для кожного страхувальника з урахуванням його персональної історії, перехід на електронну форму договорів через єдину централізовану базу даних;

- поліпшення рівня обслуговування клієнтів та спрощення механізму врегулювання страхових випадків за допомогою моделі обов'язкового прямого врегулювання збитків, скасування обмеження максимального розміру страхової виплати в разі оформлення документів про ДТП через європротокол;

- удосконалення системи управління МТСБУ з огляду на його соціально важливі функції, зокрема щодо формування органів управління та контролю, побудови збалансованої системи прийняття рішень та удосконалення системи нагляду за МТСБУ.

"Закон передбачає річний перехідний період для приведення МТСБУ своєї діяльності у відповідність до нових вимог. За нашими попередніми оцінками, бюро з цим успішно впорається", - зазначила перший заступник Голови НБУ Катерина Рожкова.

Закон після його оприлюднення буде введено в дію з 1 січня 2025 року.

Вся інформація для твоєї компанії - тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини