Відповідно до абз. 1 п. 2 розд. І Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 14 (далі - Порядок № 14), декларацію з акцизного податку складають та подають особи, визначені ст. 212 ПКУ як платники акцизного.
Додатки до Декларації є її невід'ємною частиною (п. 1 розд. ІІ Порядку № 14).
У п. 7 розд. II Порядку № 14 передбачено заповнення усіх показників Декларації (крім додатків) у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.
Тобто вартісні показники розділів Декларації заповнюються лише у гривнях без копійок.
Під час розрахунку податкового зобов'язання за ставками, встановленими в іноземній валюті, застосовується офіційний курс гривні до іноземної валюти, встановлений Нацбанком, що діє на перший день кварталу, у якому реалізують товар (продукцію), і залишається незмінним протягом кварталу (п. 10 розд. II Порядку № 14). Курс потрібно зазначати із шістьма знаками після коми.
Отже, у Додатках 1, 1 прим.1, 1 прим.3, 1 прим.4 та Додатку 11 до Декларації офіційний курс гривні до євро зазначають у гривнях з округленням до шести знаків після коми.
Вартісні показники округлюють у додатках до Декларації відповідно до приписів, викладених у самих додатках, якщо інше не передбачене Порядком № 14, а саме:
в графах 15, 16, 20 та 21 Додатка 1 вказують суми податкового зобов'язання (акцизного податку) нараховані за відповідним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД, заповнені у гривнях з копійками та округлені до двох знаків після коми;
у графі 10 Додатка 1 прим.1 проставляють суми податкового зобов'язання з акцизного податку, нараховані за відповідним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД, в гривнях з округленням до чотирьох знаків після коми;
суми податкового зобов'язання нараховані за відповідним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД, у Додатках 1 прим.2, 2, та Додатку 5 заповнюють у гривнях з копійками з відповідним округленням до двох знаків після коми;
вартісні показники та суми податкового зобов'язання нараховані за відповідним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД, у Додатку 7 заповнюють у гривнях з копійками з відповідним округленням до двох знаків після коми;
у графі 16 Додатка 1 прим.3 та графі 10 Додатка 1 прим.4 проставляють суми податкового зобов'язання з акцизного податку, нараховані за відповідним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД, в гривнях з округленням до двох знаків після коми;
у Додатках 3 та 4 суми податкового зобов'язання, нараховані за відповідним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД, заповнюють у гривнях з копійками з відповідним округленням до трьох знаків після коми.
Підсумкові суми податкового зобов'язання у вказаних додатках зазначають з округленням до цілого значення (у гривнях без копійок).
Додаток 6 до Декларації в частині розрахункових даних заповнюють у гривнях з двома знаками після коми, підсумкову суму за Додатком 6 зазначають у гривнях без копійок, суми округлюють за загальновстановленими правилами.
Вартісні показники Додатку 6 прим. 1 до Декларації заповнюють у гривнях з двома знаками після коми. Суму податкового зобов'язання за Додатком 6 прим.1 округлюють до цілого значення за загальновстановленими правилами.
Додаток 8 до Декларації заповнюють відповідно до вимог розділів, які він уточнює, тобто у гривнях без копійок.
У графах 14, 15 Додатка 12 вказують суми акцизного податку нараховані за відповідним кодом товару згідно з УКТ ЗЕД, заповнені у гривнях з копійками та округлені до двох знаків після коми.
Інформацією поділились податківці Головного управління ДПС у Чернівецькій області.
Практичні матеріали із чіткими послідовностями дій: Мистецтво оборони, Алгоритми дій, База податкових знань. Замовте презентацію комплексного рішення LIGA360 для контролю інформаційних ризиків і ухвалення рішень, та відкрийте більше можливостей.