Статтею 110 КЗпП встановлено, що при кожній виплаті заробітної плати власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника про розміри оплати праці, про дані, що належать до періоду, за який провадиться оплата праці:
загальна сума заробітної плати з розшифровкою за видами виплат;
розміри і підстави відрахувань та утримань із заробітної плати;
сума заробітної плати, що належить до виплати.
Повідомлення власником працівника про заробітну плату повинне провадитися при кожній виплаті зарплати. Відповідно до ст. 115 КЗпП аванс - це теж заробітна плата. Але розмір авансу визначається орієнтовно, а не на підставі документів про виконану роботу. І при виплаті авансу немає можливості повідомити працівникові будь-яку іншу інформацію, крім самої суми авансу.
Як правило, на підприємстві працівнику при виплаті заробітної плати надається розрахунковий лист про дані щодо сум, які належать до виплати та відрахувань з них.
Водночас законодавством не передбачено заборони у разі погодження працівника на надання йому інформації про розмір його заробітної плати на вказану ним електронну адресу, пояснило управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.
Отже, керуючись вищевикладеним:
- роботодавець зобов'язаний повідомляти працівника про розміри оплати праці;
- повідомлення має здійснюватися при кожній виплаті заробітної плати;
- чіткої форми повідомлення не існує.
Корисні ситуації щодо обліку робочого часу та розрахунків оплати праці - є у LIGA360. Завжди тримай відповіді під рукою! Більше переваг за посиланням.