При здійсненні закупівель у нерезидентів, організаційно-правова форма яких включена до переліку, затвердженого КМУ від 04.07.2017 р. № 480, у платників податків виникає питання: чи необхідно збільшувати фінансовий результат до оподаткування на 30% вартості таких операцій, якщо нерезидент сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) у своїй країні?
Що передбачає Податковий кодекс України?
Згідно з пп. 140.5.4 ПКУ, фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується на 30% вартості придбаних товарів (у тому числі необоротних активів), робіт та послуг у нерезидентів, які:
входять до переліку організаційно-правових форм, затвердженого Постановою № 480;
не сплачують податок на прибуток (корпоративний податок) або не є податковими резидентами країни реєстрації.
Проте, якщо операція не є контрольованою та платник податків підтверджує відповідність ціни принципу «витягнутої руки», вимоги щодо збільшення фінансового результату не застосовуються.
Вплив на податковий облік: чи потрібне коригування?
Якщо нерезидент надає офіційне підтвердження (довідку або інший документ) про сплату податку на прибуток у своїй країні, і така операція не є контрольованою, то відповідно до норм ПКУ немає необхідності збільшувати фінансовий результат на 30% від вартості таких закупівель.
Отже, для уникнення додаткового податкового навантаження український платник податків повинен мати:
довідку від нерезидента про сплату податку на прибуток;
підтвердження неконтрольованого статусу операції.
У Південному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків зауважили, що дотримання цих умов дозволяє уникнути коригування фінансового результату, а отже - зменшити податкове навантаження.
LIGA360 спростить для тебе ведення бухгалтерського обліку. Читай свіжу аналітику експертів, дізнавайся про законодавчі новації та знаходь відповіді у практичних ситуаціях. Замов презентацію рішення прямо зараз.