Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Правила нарахування податкової знижки

2 квітня 2025, 13:35
66
0
Автор:
Реклама

Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту-фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті. Про це нагадали контролери ГУ ДПС у Луганській області.

Сума податкової знижки, надана платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ПКУ.

Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування ПДФО визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму ПСП за її наявності.

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, у разі включення до податкової знижки витрат, передбачених пп.166.3.10 ПКУ (придбання акцій (інших корпоративних прав) резидента Дія Сіті), розраховується окремо від інших витрат тане може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, отриманого у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Радимо також ознайомитися зі статтею «Продаж власної сільгосппродукції: коли та як фізособі декларувати доходи»

Бажаєш спростити розрахунки оплати праці? LIGA360 надасть корисні роз'яснення, експертну аналітику та калькулятори. Оціни переваги вже сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини