ГНСУ розглянула особливості оподаткування платежів за користування або за надання права на користування будь-яким авторським і суміжним правом і відмітила наступне.
При визначенні об'єкту оподаткування враховуються, зокрема, витрати по нарахуванню роялті. До складу витрат не включається нарахування роялті на користь нерезидента у разі, якщо виконується будь-яка з таких умов :
1) роялті виплачуються відносно об'єктів, права інтелектуальної власності відносно яких уперше виникли у резидента України. У разі виникнення розбіжностей між податковим органом і платником податків відносно визначення особи, у якого уперше виникли (були придбані) права інтелектуальної власності, податкові органи зобов'язані звернутися за укладенням в спеціально уповноважений орган, певний КМУ;
2) особа, на користь якої нараховуються роялті, не підлягає оподаткуванню відносно роялті в державі, резидентом якої воно є.
У першому випадку документом, що підтверджує відсутність підстав для нарахування роялті, являється укладення Міністерства освіти і науки відносно особи - резидента України, у якого уперше виникли права інтелектуальної власності.
У другому випадку необхідно враховувати положення міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування.
Зокрема, оподаткування прибутків резидентів Республіки Кіпр регулюється Угодою між Урядами СРСР і Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування прибутків і майна від 29.10.82 р., ратифікованим БРЕШУ. Згідно ст. 6 цієї Угоди платежі з авторських прав і ліцензій, які нараховуються з джерел в одній з Договірних країн з обличчям з постійним місцезнаходженням в іншій Договірній країні, не підлягають оподаткуванню в першій країні.
Основою для звільнення від оподаткування прибутків з джерелом їх походження з України являється надання нерезидентом обличчю (податковому агентові) довідки (чи її нотаріально завіреній копії), що підтверджує, що виплачує прибутки, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладений міжнародний договір України, а також інших документів, якщо це передбачено таким договором (лист від 14.05.2012 р. № 8229/6/15-1215).