Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів

Компенсуємо витрати на повернення товарів, придбаних в Інтернет-магазині: чи виникають коригувальні різниці

7.11.2018, 11:15
28
0

ДФС про оподаткування операцій з виплати компенсації витрат споживача на повернення товарів в рамках виконання гарантійних зобов’язань у разі продажу товарів через Інтернет-магазин
ДФС про оподаткування операцій з виплати компенсації витрат споживача на повернення товарів в рамках виконання гарантійних зобов’язань у разі продажу товарів через Інтернет-магазин

ТОВ - платник податку на прибуток здійснило компенсацію витрат споживача на повернення товарів в рамках виконання гарантійних зобов'язань при проведенні роздрібного продажу товарів через Інтернет-магазин. Чи діятиме у цьому випадку "штрафна" різниця з податку на прибуток?

Відшкодування продавцем витрат споживача у зв'язку з поверненням таким споживачем продукції відповідно до ч. 5 ст. 12 Закону України "Про захист прав споживачів" від 12.05.1991 р. № 1023-ХІ (далі - Закон № 1023) не підпадає під визначення неустойки (штрафу, пені) згідно з нормами Цивільного кодексу.

Отже, у разі здійснення платником податку на прибуток компенсації витрат споживача на повернення товарів в рамках виконання гарантійних зобов'язань при проведенні роздрібного продажу товарів через Інтернет-магазин на користь споживача у порядку, встановленому Законом № 1023, різниця для коригування фінансового результату податкового (звітного) періоду відповідно до пп. 140.5.11 ПКУ не виникає.

Див. ІПК ДФСУ від 02.11.2018 р. № 4667/6/99-99-15-02-02-15/ІПК.

Більше про застосування штрафної різниці з податку на прибуток читайте в матеріалі "Штрафи, пені, неустойки: різниця з податку на прибуток" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар
Розсилка від БУХГАЛТЕР.ua Тільки найважливіше і найцікавіше