Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Подання роботодавцем даних про трудові відносини через портал ПФУ від А до Я

Із 8 червня роботодавці повинні на порталі ПФУ повідомляти про зміну трудових відносин

Звертаємо увагу усіх роботодавців, у яких відбулись зміни у трудових відносинах з працівниками після  8 червня 2024 року, на наступне: відповідно до Постанови №650 (набрала чинності саме 8 червня) не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу роботодавці мають подати відповідні відомості через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.

На виконання Постанови №650 щодо бронювання військовозобов’язаних Пенсійним фондом забезпечено інформаційну взаємодію між реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (РЗО) та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Тобто відтепер роботодавці в особистому кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ мають можливість у режимі реального часу подавати відомості про зміни у трудових відносин.

До речі, більш детально про новації бронювання, які затверджені Постановою №650, можна прочитати у нашому матеріалі «Нові правила бронювання-2024 від А до Я: аналізуємо постанову КМУ №650».

Вся інформація для твоєї компанії – тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні.

 

Подання інформації про працівників у перехідний період

У період до 15.07.2024 – дати завершення апробації запровадженого на вебпорталі електронних послуг Фонду в кабінеті страхувальника нового сервісу, роботодавці мають можливість подати відомості про трудові відносини з працівниками, що мали місце в період з дати набрання чинності Постанови №650. Тобто до 14 липня включно можна подавати відомості про працівників, прийнятих у період з 8 червня по 14 липня.

Водночас, починаючи з 15.07.2024 можливо буде подати лише відомості про зміни в трудових відносинах, які відбулись не пізніше ніж протягом наступного дня після події, наголосили у ПФУ.

 

Які відомості роботодавці повинні подавати про працівників

Відповідно до частини другої статті 20 Закону про ЄСВ з метою обліку в електронній формі відомостей про трудову діяльність страхувальник подає відомості про працівника щодо:

- прийняття на роботу або звільнення з роботи;

- переміщення з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу;

- поновлення на роботі;

- призупинення/відновлення дії трудового договору;

- про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складання присяги, стажування, навчання тощо;

- належності або неналежності осіб, які працюють, у тому числі підприємств, або забезпечують себе роботою самостійно, до професійних спілок та/або до осіб, які підлягають обов’язковим медичним оглядам.

Ці відомості подаються страхувальником через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі з обов’язковим накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, страхувальником або представником страхувальника, якому керівником страхувальника делеговані відповідні повноваження, шляхом створення відповідного електронного запису в електронному кабінеті страхувальника, нагадали у ПФУ.

 

Як подавати відомості про працівників через портал ПФУ

Для подання відомостей через кабінет страхувальника пункт меню “Комунікації з ПФУ” доповнено опцією “Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)” / “Повідомлення про зміни в трудових відносинах”. При цьому дані в РЗО оновлюються впродовж доби.

ПФУ також оприлюднив детальний алгоритм подання роботодавцем в режимі реального часу відомостей про трудові відносини онлайн – в особистому кабінеті страхувальника. Алгоритм дій такий:

  1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг ПФУ. Натисніть кнопку “Вхід”, ідентифікуйте себе як юридичну особу, підтвердьте вхід за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) та паролю до нього і натисніть кнопку “Увійти”.
  2. В особистому кабінеті страхувальника (в меню зліва) зайдіть у розділ “Комунікації з ПФУ” та оберіть опцію “Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)”.
  3. У спливаючому вікні “Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)” з наданого переліку оберіть опцію “Повідомлення про зміни в трудових відносинах (Подати відомості по особі)”.
  4. У полі повідомлення внесіть необхідні дані про особу (обов’язкові поля позначені зірочкою – *) та натисніть кнопку “Додати запис”.
  5. У вікні “Запис про трудову діяльність” заповніть  тип події, атрибут події, дату події та внесіть реквізити документа-підстави. Натисніть “Зберегти”.
  6. Перевірте дані сформованого повідомлення та натисніть кнопку “Підписати та відправити в ПФУ”.

LIGA360 змінюється для тебе! Єдиний інформаційний продукт для всієї компанії. Спільне поле для роботи із правовими, судовими, реєстровими, договірними, медійними даними. Замов персональну презентацію менеджера сьогодні.

 

Відповіді ПФУ на актуальні питання про подання відомостей роботодавцем

ПФУ також надав відповіді на найбільш актуальні питання щодо надання відомостей про трудові відносини з працівником. Перше з них – чи всім страхувальникам потрібно відповідно до Постанови №650 подавати відомості про працівників? Відомості мають подавати органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в особливий період, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Пенсійний фонд зазначив, що не має повноважень визначати перелік страхувальників, які відповідають зазначеним умовам.

Але тоді виникає питання чи потрібно видаляти подані дані, якщо страхувальник не підпадає під умови, визначені Постановою №650? У Фонді запевнили, що такі дані видаляти не потрібно. Відомості про працівників, які надійшли через вебпортал ПФУ, завантажуються до РЗО та зберігаються в ньому. Вони будуть враховані при формуванні електронної трудової книжки працівника.

Ну а в разі виникнення питань щодо подання відомостей слід звертатися до територіальних органів ПФУ за місцем перебування на обліку страхувальника. Це можна зробити через сервісні центри ПФУ чи уповноважених посадовців відповідних громад / ЦНАПи, засобами поштового / електронного зв’язку або онлайн (через вебпортал або мобільний застосунок “Пенсійний фонд”).

 

Яку інформацію роботодавець може отримати з РЗО

Роботодавець отримав можливість одержувати інформацію з РЗО про:

– осіб, які на момент формування запиту перебувають у трудових відносинах з роботодавцем – пункт меню “Комунікації з ПФУ” / “Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)” / “Запит на отримання переліку осіб працюючих у страхувальника”;

– особу, за період перебування у трудових відносинах з роботодавцем (інформація формується за періоди починаючи з 2011 року) – пункт меню “Комунікації з ПФУ” / “Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)” / “Запит на отримання інформації про трудові відносини по особі”.

Також ПФУ нагадує, що страхувальник в особистому кабінеті за допомогою пункту меню “Користувачі кабінету страхувальника” має можливість підтримувати в актуальному стані дані про уповноважених спеціалістів, яким надається право перегляду та введення відомостей про трудові відносини працівників. Для доповнення списку таких спеціалістів призначено кнопку “Додати”. Уповноважений спеціаліст, який має КЕП службової особи юридичної особи (керівник, головний бухгалтер, спеціаліст кадрової служби), де прописано його РНОКПП та код ЄДРПОУ роботодавця, зможе увійти в кабінет страхувальника, переглянути відомості про трудові відносини працівників та ввести нові.

Підсилюй роботу бухгалтера використанням комплексної інформації. Консультаційні, аналітичні та довідкові статті для різних бізнес-ситуацій – у новій LIGA360. Замов персональну презентацію менеджера.

Алла Король,

есперт з питань обліку та оподаткування

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини