Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Декларація з податку на прибутку – за якою формою подаємо у 2025 році

Платники повинні враховувати зміни при поданні Податкової декларації

Протягом першого півріччя поточного року Міністерство фінансів кілька разів запроваджувало зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Щоб не заплутатися у цих новаціях, датах набрання ними чинності та стартах застосування, ми підготували для вас цю шпаргалку.

Згідно з п. 137.4 ПКУ податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, зокрема, крім виробників сільськогосподарської продукції, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, який починається з 01 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року (абзац перший пп. 137.4.1 ПКУ).

Згідно з п. 137.5 ПКУ річний податковий (звітний) період встановлюється для платників податку, зокрема:

– які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

– виробників сільськогосподарської продукції;

– у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний період, не перевищує 40 млн грн.

Як відомо, згідно із п. 46.6 ПКУ, якщо в результаті зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

Нова LIGA360 - найефективніший помічник у роботі бухгалтера. Завжди тримай під рукою аналітику і відповіді щодо бухгалтерського обліку, звітності, податків та змін воєнного стану. Тільки зараз замов вигідно на умовах Special program.

 

Зміни згідно з Наказом №621 

21 січня 2025 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 05.12.2024 р. №621, яким внесено зміни до додатків до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, пов’язані з реалізацією положень Закону №3813 щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. Зокрема, зміни стосуються додатка ДІЯ, додатка РІ до рядка 03 РІ, додатка ПН до рядка 23 ПН Декларації. Додаток АМ викладено в новій редакції. Детальніше про новації говорили тут.

Загалом зміни до ПКУ згідно з Законом №3813 набрали чинності з 1 січня 2025 року, але окремі норми набрали чинності з 01 серпня 2024 року. Тож ДПС у листі від 09.04.2025 р. №9616/7/99-00-21-02-01-07 рекомендувала платникам податку, що декларують показники, визначення яких пов’язано зі змінами до положень Кодексу, що набрали чинності у 2024 році, за звітний (податковий) період – 2024 рік та І квартал 2025 року подати уточнюючу Декларацію за оновленою формою.

Бажаєш отримати нову LIGA360 на вигідних умовах? Скористайся Special program від LIGA ZAKON. Максимум корисних інструментів та найкраща ціна саме для тебе. Дізнатися більше. 

 

Зміни згідно з наказом від 13.02.2025 №94 

04 квітня 2025 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 13.02.2025 р. №94 щодо змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (згодом його підкоригували наказом від 03.03.2025 р. №133). Новації пов’язані з реалізацією положень Закону №4015 та Закону №4113.

Відповідно до Закону №4015 внесено зміни та доповнення до Кодексу, зокрема, щодо встановлення:

1) базової (основної) ставки податку на прибуток у розмірі 25 відсотків, запровадженої з 01 січня 2025 року, для цілей:

– оподаткування прибутку фінансової установи (крім страховика);

– оподаткування скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії фінансової установи (крім страховика);

– положень щодо сплати податкового зобов’язання з податку на прибуток під час виплати дивідендів фінансовою установою (крім страховика);

2) розміру авансового внеску, який сплачується з 01 січня 2025 року платниками податку на прибуток підприємств за кожний пункт обміну іноземної валюти.

Крім того, згідно із Законом №4015 Кодекс доповнено положеннями щодо:

1) особливостей оподаткування діяльності з роздрібної торгівлі пальним, що застосовуються з 01 грудня 2024 року;

2) особливостей визначення мінімального податкового зобов’язання у період з 01 січня 2024 року по 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано воєнний стан.

Згідно із Законом №4113 Кодекс доповнено положеннями щодо невключення до бази оподаткування операцій резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах, зокрема в частині суми пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення та страхових платежів, які набрали чинності з 01 січня 2025 року.

За формою з урахуванням змін з Наказів №94 і №133 платникам податку на прибуток необхідно подавати Декларацію за оновленою формою (про неї ми вже розповідали) за звітний (податковий) період – півріччя 2025 року.

 

Зміни згідно з Наказом №215 

13 червня 2025 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 24.04.2025 р. №215, яким внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, що пов'язано із реалізацією положень Закону №4112. Розповідали про новації тут.

Відповідно до указаного Закону ПКУ доповнено, зокрема, положеннями щодо:

– заборони врахування при визначенні об'єкта оподаткування витрат за операціями, здійсненими з метою надання неправомірної вигоди;

– оподаткування податком на прибуток підприємств операцій, здійснених з метою надання неправомірної вигоди службовій особі (у тому числі службовій особі іноземної держави) із запровадженням різниць щодо збільшення фінансового результату до оподаткування.

У зв'язку із зазначеним форму Декларації, додатки РІ та ДІЯ доповнено новими рядками. Зміни до форми Декларації і додатків до неї, затверджені Наказом №215, слід враховувати під час подання декларації за підсумками дев’яти місяців 2025 року.

 Читайте також:

Нова LIGA360 допоможе вивчити цю тему детальніше. Аналітика від експертів, роз’яснення держорганів, практичні кейси та їх вирішення. Замовте персональну презентацію для ваших потреб.

Алла Король,

 експерт з питань обліку та оподаткування

 

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини