Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Допоміжні будівлі сільгоспвиробників: чи є пільга з податку на нерухомість?

08.00, 13 лютого 2017
1376
0

Чи є об'єктом оподаткування податком на нерухомість будівлі, які за назвою начебто не належать до сільськогосподарського виробництва, але функціонально в ньому використовуються?

Чи є об'єктом оподаткування податком на нерухомість будівлі, які за назвою начебто не належать до сільськогосподарського виробництва, але функціонально в ньому використовуються? Наприклад: гараж, який призначений для зберігання автомобілів, але фактично використовується для зберігання с/г техніки.

(Наталія А.)

Відповідно до пп. "ж" пп. 266.2.2 ПКУ не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо в сільськогосподарській діяльності.

ДФСУ вже досить давно визначилася з критерієм віднесення будівель і споруд до таких, що призначені для використання безпосередньо в сільськогосподарській діяльності. За такий "критерій" вона використовує Державний класифікатор будівель і споруд ДК 018-2000.

У розділі 106.02 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ є роз'яснення, у якому податківці чітко зазначають:

Таким чином, з метою застосування норм пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ до будівель, споруд сільськогосподарських товаровиробників, призначених для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, відносяться об'єкти нерухомості, які відповідно до ДК 018-2000 належать до класу 1271 "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" (підкласи 1271.1 - 1271.9).

Клас 1271 "Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства" охоплює такі підкласи:

• 1271.1 "Будівлі для тваринництва" (зокрема, товарні та племінні ферми великої рогатої худоби, свиноферми й свинофабрики, вівцеферми, кролівничі та звірівницькі ферми, кінні заводи, собачі розплідники);

• 1271.2 "Будівлі для птахівництва" (зокрема, птахофабрики та птахоферми, на підприємствах із виробництва яєць і м'яса птиці, а також із вирощування гібридної птиці для товарних господарств та інкубаторно-птахівничі станції для виробництва добового молодняка птиці та ін.);

• 1271.3 "Будівлі для зберігання зерна" (зокрема, зерносховища);

• 1271.4 "Будівлі силосні та сінажні" (зокрема, силоси);

• 1271.5 "Будівлі для садівництва, виноградарства та виноробства" (зокрема, підвали, винокурні, винні ємкості);

• 1271.6 "Будівлі тепличного господарства" (зокрема, теплиці, сільськогосподарські, парники, оранжереї, заводи кормових антибіотиків);

• 1271.7 "Будівлі рибного господарства" (зокрема, підприємства з переробки риби);

• 1271.8 "Будівлі підприємств лісівництва та звірівництва" (зокрема, підприємства з переробки відходів тваринництва);

• 1271.9 "Будівлі сільськогосподарського призначення інші" (зокрема, підприємства виробничо-технічного обслуговування, які включають: бази зберіганнямінеральних добрив і пестицидів, сільськогосподарської техніки та запасних частин, підприємства з ремонту сільськогосподарських машин і транспорту, станції біологічного захисту рослин).

Тобто гараж, що належить сільськогосподарському виробнику та розміщений на його території, як будівля для зберігання сільськогосподарської техніки та запасних частин цілком можна зарахувати до підкласу 1271.9 "Будівлі сільськогосподарського призначення інші". Але, щоб бути в цьому впевненим, формально слід ґрунтуватися на даних, наведених у технічному паспорті будівлі та документах на право власності, про що ДФСУ також зазначала в роз'ясненні з розділу 106.02 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ:

Таким чином, визначення належності будівлі до того чи іншого класу будівель проводиться на підставі документів, що підтверджують їх право власності, з врахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення такого об'єкта нерухомості згідно з Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000

<...>

Також на цю тему радимо матеріал "Податок на нерухомість: сільгосппідприємства не сплачують?" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН (№ 06 за 2017 рік).

(ОБМЕЖЕНИЙ ДОСТУП)

.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему