Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"Я передумав", або Нюанси повторної реєстрації протягом року для підприємців

10.15, 2 серпня 2018
11440
0

Якщо ви вирішили закрити підприємницьку діяльність і вже навіть це зробили, але потім передумали, вам стануть у пригоді наші поради щодо перереєстрації як ФОП. Усе залежить від того, яку систему (зага...

Якщо ви вирішили закрити підприємницьку діяльність і вже навіть це зробили, але потім передумали, вам стануть у пригоді наші поради щодо перереєстрації як ФОП. Усе залежить від того, яку систему (загальну чи спрощену) ви оберете.

У чинному законодавстві немає обмежень щодо того, скільки разів підприємець може знятися з держреєстрації, а потім зареєструватися повторно. Також не встановлено строків, які необхідно витримати між розреєстрацією та повторною реєстрацією.

Водночас необхідно пам'ятати, що відповідно до ст. 26 Закону № 755 держереєстратор вилучає підприємця з Єдиного державного реєстру протягом 24 годин після отримання відповідної заяви. Тому, якщо ви знялися з реєстрації вчора, а на ранок вирішили знову зареєструватись як підприємець, доведеться почекати принаймні добу.

Звітність

У разі повторної реєстрації процедура подання звітності не змінюється: і під час закриття діяльності, і за повторної реєстрації необхідно вчасно здати всі звіти. Нагадаємо, як це робиться.

Державна реєстрація (реєстрація) припинення підприємницької чи незалежної професійної діяльності фізичної особи або внесення до Державного реєстру запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов'язань, що виникли під час провадження підприємницької чи незалежної професійної діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов'язань та застосування санкцій за їх невиконання.

(абз. 2 пп. 65.10.8 ПКУ)

Як звітуємо в разі зняття з реєстрації

Під час закриття підприємницької діяльності ФОП має подати такі звіти:

• декларацію про майновий стан і доходи - протягом 30 календарних днів після реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 177.11 ПКУ), якщо підприємець закриває діяльність у статусі загальносистемника або єдиноподатника, але при цьому в поточному році встиг скористатися загальною системою оподаткування;

• декларацію платника єдиного податку - протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу, у якому відбулося припинення, якщо підприємець закриває діяльність у статусі платника єдиного податку. Підприємцю, який протягом року перебував на загальній системі, згодом перейшов на єдиний податок, а потім знову став загальносистемником, доведеться подати ще й майнову декларацію;

Не існує "ліквідаційної" форми декларації платника єдиного податку - це звичайна декларація, яку подають за останній звітний період. Тому платники єдиного податку I та II груп можуть подати її після закінчення року.

• звіт з ЄСВ (Додаток Д5) з позначкою "ліквідаційний" - за період із початку року до дня реєстрації припинення підприємницької діяльності. Такий звіт подають протягом 30 календарних днів із дня реєстрації припинення підприємницької діяльності. Сплатити єдиний внесок необхідно протягом 10 календарних днів після граничного строку ліквідаційного звіту.

З 1 серпня 2018 р. набирає чинності оновлена Інструкція № 449. Саме в ній установлено особливості подання ліквідаційного звіту з ЄСВ для підприємців...

Продовження матеріалу ""Я передумав", або Нюанси повторної реєстрації протягом року для підприємців" видання БУХГЕЛТЕР&ЗАКОН знаходиться за посиланням. У ньому Ви також дізнаєтесь про особливості перереєстрації для єдинників.

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему