Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Збитки ФОП-загальносистемника: на що звернути увагу

10.15, 12 вересня 2018
998
0

Від збитків не застрахований ніхто. Адже саме поняття "підприємництво" передбачає діяльність на власний ризик. Деякі місяці можуть видатися вдалими, деякі – не надто. Іноді навіть за підсумками року п...

Від збитків не застрахований ніхто. Адже саме поняття "підприємництво" передбачає діяльність на власний ризик. Деякі місяці можуть видатися вдалими, деякі - не надто. Іноді навіть за підсумками року підприємець може отримати збиток. Розглянемо, як таку ситуацію відобразити мовою цифр у Книзі обліку доходів і витрат і декларації.

Розпочнемо з Книги

Податкове законодавство дозволяє підприємцям на загальній системі оподаткування не вести бухгалтерський облік. Винятки становлять ситуації, пов'язані з витратами на амортизацію. Облік підприємці відображають у Книзі обліку доходів і витрат (далі - Книга).

Про облік підприємців читайте у матеріалах:

"Податківці про облік доходів і витрат ФОП на загальній системі";

"Амортизація в підприємців на загальній системі оподаткування: на що звернути увагу";

"Амортизація основних засобів ФОП на загальній системі: роз'яснення ДФС".

Дохід, отриманий загальносистемником, відображається у графах 2 - 4, витрати - у графах 6 - 8. Чистий дохід розраховують у графі 9. Графа 6 у загальному випадку заповнюється тільки в разі заповнення граф 2 і 4. Тобто витрати на придбання товару відображаються за фактом отримання доходу від продажу товару. Наприклад, якщо підприємець витрати поніс раніше, ніж отримав дохід, то такі витрати заносять до графи 6 за фактом їх виникнення*.

* Роз'яснення з розділу 104.08 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ.

Також можлива ситуація, коли товар через певні причини продається за ціною нижче закупівельної вартості (собівартості). І тут також отримаємо збиток.

У графі 7 відображають витрати на виплату заробітної плати найманим працівникам. І хоча нормами ПКУ та Порядку № 481 не передбачено відображення витрат на оплату праці виключно під час отримання доходу, податківці мають іншу думку. Вони вважають, що витрати на зарплату не можна заносити до Книги, якщо в цей день не було отримано доходу.

* Роз'яснення з розділу 104.08 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ.

Однак погодитися з цим не можна. Оскільки податкове законодавство не встановлює обов'язку вказувати витрати на зарплату разом із отриманням доходів. Тому якщо вказати у Книзі обліку витрати на оплату праці, а в цей період підприємець не отримав доходу, то…

Продовження матеріалу "Збитки ФОП-загальносистемника: на що звернути увагу" читайте за посиланням.

Для отримання доступу до документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оціните весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему